Teknodizi

Paranoyak bir katil aşık olursa ne olur? – You dizi konusu

Aşk gibi güzel bir duygunun ne kadar itici olabileceğini hiç düşündünüz mü? Siz düşünmeye uğraşmayın. You dizi konusu bunu net ve detaylı olarak anlatıyor.

Joe adındaki karakterimiz delinin önde gidenidir. Hayatı bir oyun gibi sürdürerek kafasına esen her şeyi yapmaktadır. Deli olduğu kadar zeki olmasından dolayı arkasında iz bırakmamaktadır.

Kütüphane sahibi olan Joe insanları analiz etmekten çok hoşlanıyor. Kütüphanesine gelen herkesi gözüyle süzerek ilgi alanlarına kadar detaylı bir inceleme yapıyor fakat bir gün Beck (dizideki en sevdiğim karakter) adında genç bir hanımı görerek aşık oluyor.

Günümüzdeki gibi sosyal medyadan araştırmakla kalmıyor; onu gizlenerek takip ediyor. Gittiği yerleri izliyor, görüştüğü kişileri izliyor, telefonuna yazılım kurarak her mesajını takip ettiği yetmezmiş gibi birde evine izinsiz giriyor.

İstediği bilgileri elde etmesinin ardından Beck’i manipüle ederek kendisinden hoşlanmasını sağlıyor. Hadi canım You dizisi konusu bu kadar mı dediğinizi duyar gibiyim.

You dizi konusu – Detaylara inelim

Eminim ki 3 sezonluk bir dizinin (2 sezon yayınlandı) nasıl olurda küçük bir aşk oyunu etrafında sürdüğünü merak etmişsinizdir. Durum sadece aşktan ibaret değil. Her ne kadar Onedio korku dizisi olarak tanıtsa da içeriği oldukça geniş.

Aşk, korku, macera ve gerilim birçok türe uyuyor. Bir düşündüm de sadece gerçekten tüm türler var. Komedi bir sitcom kadar yaşanmasa da karakterimizin iç sesinin güldürdüğü yerler oluyor. Söylemeyi unuttum sanırım. Joe dizi boyunca iç sesiyle düşünüyor. Bu diziye ayrı bir hava katmıyor değil 🙂

Dizinin Netflixde olduğunu söylemekte fayda var. Aslında Netflix you konusu ne kadar güzel olsa da son sezonu çıkarmasa olabilirdi. İlk iki sezonu izlediğinizde demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız zaten. Sezon finalinde (her ikisinde de) delireceğinize eminim.

Diziyi bitirdikten sonra sitemiz üzerinden You 3. sezon ne zaman ve oyuncuları makalemizi okuyabilirsin 🙂

You Dizisi Oyuncuları

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: Yıldız: ]
Exit mobile version