Bir adamın deliliği – You 2. Sezon İncelemesi

2 Deli bir araya gelmemeliydik belkide bu kadar sevmemeliydik… Tadında olan You dizisinin 2. sezon incelemesi başlıyor!

Başlıkta dikkat etmediyseniz bile tekrar uyaralım. Bu dizi hakkında bilginiz yoksa bolca spoiler yiyeceğinizi bilerek yazının devamını okuyabilirsiniz.

Dizinin türü bile belli değil. Romantik mi, cinayet mi, polisiye mi yoksa macera mı yazarlar ortaya karışık söylemiş sanırım.

Joe ya da Will (artık nasıl hitap ederseniz) karakteri gerçekten manyak. Hayır adamda kıskançlık var anlıyoruz fakat sen kıskanıyorsun niye karşıdakini sürekli yüz üstü bırakıyorsun be adam? Dizinin özetini sunacak olsam tek cümle yeterdi zaten “Her şeyi senin için yaptım Love / Beck”.

Ama bu sezon kesinlikle beklentimi karşılıyor çünkü Joe ‘nun kendi hapsine düşmesi bile yetti bana. Asıl şaşırtan olay ise gerçek Will ‘i serbest bırakması. Bu adam nasıl oldu da Will ‘i bıraktı aklım almıyor doğrusu.

You Delilah

Aklımın almadığı bir diğer şey ise Delilah ‘ın ölmesi. Kendi başına kardeşini hayattan korumaya çalışan bir kadından ne istedin be güzel senaristim? (O hatırlama sahneleri efsaneydi ama yinede üzüldüm kardeşi falan ne oldu öyle?). Love desen tüm planı yapmış zaten zenginliği sayesinde birine suç atıp geri çekebiliyor. O değilde aslında dizi Joe’ nun planları üstüne fakat 1. sezonu yöneten Beck şimdi de Love yoksa Joe sadece bir bakış açısı mı?

You 2. Sezon incelemesi | Ben yazsaydım

Eğer bu sezonu ben yazsaydım kesinlikle değiştireceğim bir kaç şey olurdu. Misal önceki sezonda Beck öldü ama öldüğüyle kaldı Candace gibi Beck’in babasının da katilin peşine düşme sahnesi güzel olurdu.

İlgini çekebilir   İnsanlığa yardım eden şeytan; Lucifer Morningstar

İkinci değiştireceğim konu ise Joe karakterinin 10 lafından 8 ‘i olan “Özür Dilerim” kelimesini kaldırırdım. Diziyi izliyorum bir şey oluyor hemen Joe çıkıyor özür dilerim beni affet ben seni seviyorum az rahat bırakın katil adamı bu nedir?

Konuyu toplayalım

You Joe

Genel olarak konuyu toplayacak olursak beklentilerimi karşıladı. Beck ‘in ölümünden sonra sarmaz diyordum ama ikinci bölümden itibaren Joe ‘nun psikopatlarına devam etmesi kendi bağladı. Bir dizi incelemesinin daha sonuna geldik 🙂 You 2. sezon incelemesi senin için yeterli mi? Yorumlarda belirtebilirsin.

Ha unutmuşum o sondaki sahne neydi öyle???

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Ocak 6, 2020
424 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi