Mr. Robot 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Mr. Robot 4. Sezon 7. Bölüm incelemesi olduğu için bundan sonrası spoiler bölgesidir, bu harika bölümü izlemediysen kesinlikle izlemeni tavsiye ediyorum.

Şuana kadar izlediğim bölümlerden beni en çok şaşırtan ve heyecanlandıran bölüm diyebilirim. Yaşanan olay ve gergin atmosfer bu bölümü gerçekten çok iyi kılıyor.

Geçtiğimiz bölümde Krista, Fernando tarafından rehin alınmıştı. Krista zor durumda kaldığı için Elliot hakkındaki belgelerin yerini Fernando’ya söylemişti ve Fernando, Mr. Robot’u öğrenmişti.

Elliot sözde buluşma noktasına giderken Fernando’nun adamları tarafından kaçırılıyor ve Krista’nın evine getiriliyor ve işte böylece bu harika bölüm başlamış oluyor.

Mr. Robot ile tanışan Fernando tüm amacını ve iş teklifini sunuyor. Mr. Robot ona bir kaç gereksiz öneride bulunduktan sonra Elliot araya giriyor ve meşhur Kıbrıs bankası hesabını gösterip eğer onu serbest bırakırsa parayı ona vereceğinden bahsediyor ve bu sırada laptop çantasından silahı çekip Fernando ve adamlarına doğrultuyor.

Elliot tüm güveniyle tetiği çekiyor ve boş şarjör sesi geliyor. Fernando işin böyle olmayacağını anladıktan sonra asıl olay başlıyor.

Fernando, Elliot’a sahip olmak için Elliot’ı en derinden vurmak istiyordu. Hani Elliot’ın çocukken pencereden atlama olayı.

Mr. Robot ve Krista her ne kadar bu olayı aydınlatmak istemese de Fernando zorladıktan sonra Elliot ve Krista konuşmaya başlıyor. Elliot, ondan gerçekten bir şey sakladıklarını düşünüyor ve olayın üstüne gidip Mr. Robot’u susturuyor.

İlgini çekebilir   Bir garip öğretmenin hikayesi: Öğretmen konusu

İşte şimdi başladı; Krista defalarca neden atladığını soruyor, Elliot babasından kaçtığını söylüyor. Krista, Elliot’a babasından neden kaçtığını soruyor ve ortalık birden susuyor. Elliot yavaş yavaş aydınlanmaya başlıyor.

Ve sonunda olay açıklığa kavuşuyor, Elliot’a babası cinsel tacizde bulunmuştu ve Elliot bu yüzden babasından kaçıp pencereden atlamıştı.

Bu olay açığa çıktıktan sonra Elliot kendini durduramıyor ve ağlamaya başlıyor. Bu olayın böyle olması gerçekten hikayenin akışını değiştirdi ve ben dahil neredeyse izleyen herkesi oldukça şaşırttı.

Fernando işte şimdi Elliot’a sahip olmuştu. Elliot boşluğa düşmüştü ve Fernando onu sakinleştirmeye çalışıyordu. Tam her şey bitti, Fernando Elliot’a sahip oldu derken birden beklenmedik bir olay yaşanıyor.

Krista, Fernando’yu arkadan bıçaklıyor!

Mr. Robot 4. Sezon 7. Bölüm Hakkında Benim Görüşüm

Bana göre şuana kadar izlediğim en iyi bölümlerden biriydi. Yavaş yavaş finale yaklaşırken olayın bu şekilde aydınlatılması bu bölümü eşsiz ve muhteşem kılıyor.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Kasım 20, 2019
581 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi