Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümü

Sayfa İçerikleri

Netflix düşük kalite sorunu nelerden kaynaklanır, nasıl çözülebilir? Bu yazımızda bu sorulara yanıt arıyoruz. Netflix düşük kalite sorunundan muzdaripseniz aşağıda bahsedeceğimiz birkaç taktiği uygulayarak sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Netflix’te film veya dizi izlerken görüntü donabilir veya piksel piksel bozulmalar olabilir. Ara ara gerçekleştiğinde çok göze batmazken sürekli bu sorunla karşılaşanlar kalıcı bir çözüm yolu aramaktadır. Netflix yayın kalitenizi iyileştirmek istiyorsanız deneyebileceğiniz birkaç yöntem mevcut.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümüne Yardımcı Olabilir

  1. Netflix hesabınıza giriş yapın ve sağ üstteki profil resmine tıklayın.
  2. Açılan menüde “Hesap” sekmesine tıklayın.
  3. “Oynatma Ayarları” seçeneğini seçin

Açılan bu sekmede istediğiniz video oynatma kalitesini ayarlayabilirsiniz. “Otomatik” seçeneğini seçerseniz, Netflix görüntü çözünürlüğünü otomatik olarak İnternet bağlantı hızınıza göre ayarlar. İçeriğin yalnızca HD kalitede oynatılmasını isterseniz, “Yüksek” seçeneğini seçin. “Düşük” seçeneğini seçmek, 720p kalitesi ve daha düşük video kalitesi sunar. Eğer mobil veri kullanıyorsanız veya internet hızının düşükse içeriğin sağlıklı bir şekilde oynatılabilmesi için “Otomatik” ayarını öneriyoruz.

Ayrıca Netflix Düşük Kalite Sorunu – 3 Farklı Çözüm yazımıza da göz atabilirsiniz.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümünde İnternet Hızı Önemlidir

Sürekli veri aktarımı gerektiren hemen hemen tüm uygulamalarda olduğu gibi, aynı şey Netflix için de geçerlidir. İnternet hızının yeterli olması sorunun çözümünde çok önemlidir. Akıcı ve kaliteli film veya dizi izlemek için uygun bir internet tarifesi kullanıyor olmanız gerekir.

İlgini çekebilir   Netflix İzlemeye Devam Et Bölümünü Silme

Netflix’in içeriği oynatabilmesi için minimum 0,5 Mbit/s internet hızına ihtiyacı vardır. HD kalitesinde içerikler için 5 Mbit/s ve 4K için 25 Mbit/s ihtiyacı vardır.

İnternet Hızı Arttırma

İnternet sağlayıcısı tarafından taahhüt edilen hız evinize tam olarak ulaşmayabilir. Modemin evdeki konumu da önemlidir. Apartmanda veya evde TV’ler, buzdolapları ve diğer büyük elektronik cihazların yakınında parazit meydana gelebilir ve cihazınıza giden internet hızınızı azaltabilir.

Diğer Cihazları ve Uygulamaları Kapatın

WiFi’yi ne kadar çok kişi kullanırsa, cihazınızın gelen internet hızı o kadar az olur. Rahat bir şekilde Netflix’ten video izlemek istiyorsanız akıllı telefonlar, tabletler veya bilgisayarlar gibi diğer cihazların internet bağlantısını geçici olarak kapatın. Akşam ve gece saatlerinde Netflix’te yavaşlama olabilir. Film ve dizilere talebin o saatlerde artması sunucuların yavaş çalışmasına neden olabilir. Cihazınızda hız testi yaparak sorunun siz mi Netflix kaynaklı mı olduğunu anlayabilirsiniz.

Aynı durum ayrıca cep telefonu veya bilgisayarda arkada çalışan birçok uygulamanın internet hızını yavaşlatmasına neden olduğundan da kaynaklanıyor olabilir.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Şükür
Yazar
Ağustos 20, 2021
87 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi