Netflix Sanal Kartla Ödeme Sorunu Çözümü

Netflix sanal kartla ödeme sorunu, kullanıcıların sıkça karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu yazımızda bu sorunun nedenlerini ve nasıl çözüleceğini yanıtlıyoruz.

Netflix Sanal Kartla Ödeme Sorunu

Genellikle bu sorun sanal kartlar oluşturulurken kart limitinin düşük ayarlanmasından kaynaklanır. Ödeme sırasında Netflix sanal kartla ödeme sorunu oluşabilir. Netflix ödeme yaparken kartta bir miktar para bulunmalıdır. Eğer kartınızda para bulunmazsa veya harcama limiti ödeme miktarından düşük ise ödeme başarısız olur. Ayrıca Netflix sürekli silinen veya değiştirilen kartlar bu soruna neden olabilir.

Ayrıca Netflix Hata Kodları ve Çözümleri, En Yaygın 13 Hata Kodu yazımıza göz atarak karşılaştığınız hatalara çözüm bulabilirsiniz.

Netflix Sanal Kartla Ödeme Sorunu Çözümü

Netflix sanal kartla ödeme sorunu kredi ve sanal kartların çalışma algoritmasına ters düştüğünde gerçekleşebilir. Sanal pos sistemleri sanal kart numarasının birkaç hanesinden yola çıkarak hangi bankaya ait olduğunu ve hangi tür kart olduğunu anlayabilmektedir. Netflix gibi çoğu online sistem, ödemelerini zamanında alamayacağı endişesiyle “Prepaid” yani ön ödemeli kart sınıfında bulunan ATM banka kartı ve sanal kartları kabul etmeyebilirler.

Sanal kartınız veya kredi kartınız, birçok hesabın ödemesinde kullanılıp başarısız işlemler gerçekleştirdiyse bloklanmış olabilir. Bu durumlarda kredi kartına bağlı sanal kartları tercih ederek yeniden denemek gerekir. Netflix sanal kartınızı bloke etmiş olabileceğini ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve işlem farklı bankalara ait kartlar ile tekrar denenmelidir.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
İlgini çekebilir   Netflix Ortak Hesap Açma Nasıl Yapılır?
Şükür
Yazar
Ağustos 18, 2021
383 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi