O bir uçak! Hayır o harika bir avukat: Better Call Saul

Better Call Saul dizisi Breaking Bad ‘dan sonra çekilen devam dizisi gibidir. Breaking Bad de bulunan Saul ‘un o duruma nasıl geldiğini anlatmaktadır.

  • IMDB: 8,7
  • Yapım Yılı: 2015
  • Ortalama Bölüm Dakikası: 46
  • Sezon Sayısı: 5
  • Durum: Devam Ediyor

İzlemeyenler varsa Breaking Bad hakkında kısa bir özet geçelim,

Kimya öğretmeni olan Walter ve onun eski öğrencisi olan Jesse ‘nin ortaklaşa girdikleri uyuşturucu üretimini ele alıyor. Saul ise burada onların avukatı olarak kara para aklamak ve suçlarından dolayı yaşanacak durumları engelliyor.

Breaking Bad bittikten sonra ise elde ettikleri kitlenin boşa gitmemesi adına yapımcılar Saul ‘un o duruma gelmeden önceki hayatını anlatmayı planlıyorlar. Tabii ki daha önceden Saul ‘u izlediyseniz bu dizide aşırı şekilde garip geleceğine eminim.

Better-Call-Saul-Mike-1

Öncelikle dizi ile ilgili en büyük değişiklik Saul ‘un adı. Aslında marka olarak Saul Goodman adını kullandığı için orijinal adı Jimmy McGill.

İkinci haber ise Mike ‘da bu yapımda oynuyor. O asaletli ama o kadar da merhametli katili bu yapımda görmezsek olmazdı.

Jimmy ‘nin bir de abisi var. Abisi şehrin en iyi avukat firmalarından birinin ortağı. Jimmy ‘nin aylak aylak dolaştığını ve sürekli hapse girdiğini görünce onu da şirketinde bir temizlik görevlisi olarak işe alır.

Sonrasında Jimmy sınavlara girerek bir avukat olur ama onun bilgisini yeterli görmeyen şirket üyeleri onu reddettiği için yeni avukatımız bir güzellik salonunun bodrumunu kiralayarak orayı avukat bürosu yapar.

İlgini çekebilir   After Life Konusu Oyuncuları ve 3. Sezon Ne Zaman?

Tabii ki geçmişi bu derece karanlık ve daha doğru düzgün ofise sahip olmayan biri rahatlıkla iş alamayacağından dolayı hayatında büyük sıkıntılar yaşamaktadır.

Fragman

Yazarın Düşüncesi: Better Call Saul Konusu

İzlemesi oldukça keyifli fakat çok avukat terimlerine maruz bırakılmış bir dizi. Avukatlıkla ilgili bir sahne başladığında diziyi 1-2 dakikalık ileri almak zorunda kalıyorum artık.

Çok bir düşüncem yok çünkü ben de hala 1. sezonu izliyorum. Spoiler içermedikçe siz de düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Aralık 3, 2019
327 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi