SnowPiercer Dizi Konusu

Sayfa İçerikleri

Snowpiercer dizi konusu yayına girdiğinden beri 1 hafta boyunca Türkiye listesinde ilk sıralardaki yerini diğer yapımlara vermemekte kararlı.

Peki bu kararlı dizimizin konusu nedir? Dizide hangi oyuncular bulunuyor? 2. Sezon ne zaman çıkacak ve hangi oyuncuları bir sezon daha görebileceğiz?

SnowPiercer Dizi Konusu Fragmanı

SnowPiercer Dizi Konusu

Snowpiercer ilk olarak 2013 yılında Bong Joon Ho’nun yapımcılığını üstlendiği Chris Evans gibi isimlerle adından çokça bahsettirmiş filmi ile izleyenlerin beğenisini toplamış yapımdır. 7 yıl aradan sonra filmin dizi olarak uyarlanmasına karar verildi. Bu kararın ardından konunun dizide nasıl işleneceği merak konusu haline gelmişti.

Dizide, küresel ısınmanın hızla arttığı bir dönemde ülkelerin onu durdurmak amacıyla atmosfere kimyasal bir madde salmasını ve bunun sonrasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Salınan kimyasal madde yüzünden dünyanın sıcaklığı hızla düşmekte, insan ırkı yok olma tehlikesi altına girmektedir. Geriye kalan insanlar Wilford’un yaptığı dünyanın etrafını turlayan 1.001 vagonlu trende yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar. Hiç durmadan karları küreyerek yoluna devam eden bu trende, sınıflar arası savaş ve sosyal adaletsizlik ön plana çıkmaktadır ki Snowpiercer dizi konusu yazarlarının asıl vurgulamak istedikleri şey de zaten eşitsizlikdir. Dizide 3 ayrı sınıf bulunmakta. Bu sınıflar tren içinde zengin fakir ayrımı şeklinde ayrılmış bulunmakta. en zenginler lokomotife yakın vagonlarda yaşarken parası olmayan insanlar kuyruk kısmında yaşamaktadır. Bu sınıfsal farklılık çoğu zaman sorun yaratmakta, tren içinde düzensizliğe sebebiyet vermekle kalmayıp isyanlara neden olmaktadır.

İlgini çekebilir   Ego ve Zekanın Harmanlanması | Sherlock Konusu

SnowPiercer Dizi Oyuncuları

Snowpiercer oyuncu kadrosunu oluşturanlar arasında,

 • Oscar ödüllü Jennifer Connelly,
 • Tony ödüllü Daveed Diggs,
 • Susan Park,
 • Iddo Goldberg,
 • Alison Wright,
 • Micker Sumner,
 • Annalise Basso,
 • Roberto Urbina,
 • Lena Hall,
 • Katie McGuinness,
 • Jaylin Fletcher ve Sheila Vand yer almaktadır.

Oyuncu Jennifer Connely, yaptığı basın açıklamasında dizi ile ilgili ” Sosyal adaletsizlik ve servetteki hiyerarşilerden bahsetmektedir. Günümüzde yaşanan sorunları ele alabilmek için iyi bir yol olduğunu düşünüyorum. ” açıklamasında bulundu.

SnowPiercer 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Snowpiercer Netlix ve Amerikan televizyonu olan TNT’nin ortak yapımıdır. Dizinin 17 Mayıs ve 24 Mayıs’ta yayımlanacak olan ilk bölümlerini Netflix, kendi platformunda 25 Mayıs’tan itibaren yayımlamaya başlayacaktır. Sonraki bölümler ise her hafta birer bölüm olarak izleyiciye sunulacak. İlk sezonun 10 bölümde final yapacağı, ikinci sezonun ise onay aldığı belirtildi. İkinci sezonun olacağı belirtilse de pandemi yüzünden çekimler ertelenmek zorunda kalındı. Yapımcılar bu sebepten ötürü kesin bir tarih vermenin zor olduğunu izleyicilerin biraz daha beklemek zorunda olduğunu açıkladı.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Ocak 5, 2021
102 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi