Zombilerin efsanevi dünyası: Z Nation Konusu

Z Nation Konusu zombilere bakış açınızı değiştirecek cinsten. Klasik zombi dizilerinden birçok farkı bulunuyor. Çok merak ettirmeden konuya geçelim mi?

İlk birkaç bölümü izlediğinizde karakterleri tanıdığınız için pek bir şey anlayamamış olabilirsiniz fakat ondan sonra o kadar garip olaylar yaşanıyor ki bir oturuşta diziyi bitiriyorsunuz.

Daha fazla anlatmak isterdim ama her sezon farklı olaylar yaşandığı için burada ne yazarsam spoiler olacak o yüzden karakterlere geçelim.

Dizimiz genel olarak 4-5 karakterin etrafında dönüyor. O karakterler ise şu şekilde;

Z-Nation
  • Roberta: Eski polisimiz zombi salgınında hayatta kalmak için elinden geleni yapmaktadır. Mesleği sayesinde iyi nişan alıyor. Takım liderimiz genel olarak Roberta fakat son sezonda ondan nefret edebilirsiniz.
  • 10K: Dizinin en sevilen oyuncularından bir tanesi. Dizinin başından sonuna kadar bu isimle ona sesleniyorlar. İsmini ise öldürmeyi planladığı zombi sayısına göre koyuyor.
  • Murphy: Diziyi uzun bir süre önce izlediğim için şuan net olarak hatırlamıyorum ama Murphy sanırım mahkumdu. Mahkumlar üzerinde zombi salgınında hayatta kalmak için ilaç test ederlerken ilginç bir şekilde yaptıkları aşı Murphy ‘i hayatta tutmaya değil; zombileri kontrol etmeye yarıyor. Zombilerin duygularını anlayabiliyor, onları yönlendirebiliyor ve zombiler ona asla saldırmıyor.
  • Doktor: Psikiyatri doktorumuz hem kafayı bulmayı hem de kafa bulmayı seven cinsten. Her dizide seyirciyi güldürmeye çalışan, esprileri yapan karakterimiz Z Nation konusunu daha da izlenilebilir kılıyor. İzlerseniz bana hak vereceğinize eminim.
  • Vatandaş Z: En az 10 yıllık erzak yiyeceği olan ve gizli bir üs kullanan bir vatandaş. Karargahından diğer insanlara moral vermek amacıyla yayınlar yapıyor ve üstteki saydığımız karakterleri Murphy ‘nin kanını verip ilaç yapılabilecek yerlere yönlendiriyor. Çok ezik bir karakter olduğu için genellikle sahnelerini geçiyorum. Birkaç önemli olay dışında kendisini görmüyoruz zaten.
İlgini çekebilir   Mr. Robot 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Ana karakterlerimiz bu kadar. Her dizi gibi sezonlarda oyuncular girip çıkıyor tabii ki fakat her yardımcı oyuncuyu sayacak olsaydık diziyi tanıtamazdık 🙂

Z Nation Konusu ve Detayları

Z-Nation-Murphy

Karakterleri tanıttığımıza göre aklınızda dizi biraz oluşmuş olmalı. Dizinin başından sonuna kadar Murphy ‘nin kanını ilaca çevirebilecekleri bir yer arıyorlar fakat zombi salgınında bunu bulmak epey zor. Tam bir tesis bulup dünyanın diğer köşesine gidiyorlar sonra bir bakıyorlar ki yıllar önce boşaltılmış. Diğer tesise gitmek için yola çıkıyorlar ve yolda yaşadıklarını bizler izliyoruz. Salgın olduğu için bazen arabalar bulunmuyor, bazen yollar kapalı oluyor ve bazen benzinleri bitiyor. Kısaca yol çooook uzun sürüyor. Unutmadan söyleyelim, bu dizinin introsu en sevdiğim introlardan biri.

  • IMDB: 6,7 (31 bin kişi tarafından oylandı)
  • Yapım Yılı: 2014 – 2018
  • Sezon Sayısı: 5
  • Konu: Aksiyon, Drama, Komedi

Bu konu muhtemelen ilgini çekmiştir ama yine de beğenmezsen diye bir dizi önerimiz daha var. Dünyanın en iyi zombi dizisi; iZombie Konusunu buraya tıklayarak okuyabilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Mart 25, 2020
361 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi