12 Monkeys (12 Maymun) Konusu

Sayfa İçerikleri

12 Monkeys konusu bilim kurgu sevenler için mükemmel. Eğer bilim kurgu dizilerini izlemeye yeni başlayacaksanız sizi konuya alalım.

Konumuz bilim kurgu. Bildiğiniz kadarıyla bilim kurgu olunca biraz uçuk kaçık senaryolar ile karşılaşıyoruz. Bu senaryo ise dünyanın bir virüs sebebiyle kitlesel bir yok oluş içerisine girmesi anlatılıyor (bir yerden tanıdık geldi mi?). Dünyayı düzeltmek isteyen bir bilim insanı zaman makinesi inşa ederek virüsün çıkış noktasını bulmaya çalışmaktadır.

12 Monkeys

Tabii ki iş bu kadar basit değil. Araştırma yaparlar ve geçmişe dönüp neler olduğuna bakarlar. Geçmişe dönmek tabii ki o kadar kolay değil. Zaman makinesine giren kişiler ışınlanmak yerine fırına girmişcesine yanıyor ve ölüyor. Zaman makinesini çalıştırmak isteyen bilim insanı ise dünyada ki milyarlarca insanı kurtarmak için birkaç kişiyi feda etmek zorunda kalıyor.

Bu dizinin en güzel kısmı ise geçmişe dönüş sahneleri. Son sezonda gerçekleşecek olayı ilk sezonda bir yere sıkıştırıyorlar. Bu konu hakkında fazla detay verirsem spoiler olmuş olur.

Meraklısına Detaylar

  • IMDB: 7,7
  • Konu: Macera, Drama, Gizem, Bilim Kurgu
  • Yapım Yılı: 2015 – 2018

Oyuncular

  • James Cole => Aaron Stanford
  • Cassandra Railly => Amanda Schull
  • Katarina Jones => Barbara Sukowa
  • Ramse => Kirk Acevedo

İyi Hoş, Peki İzlenir mi?

12 Maymun konusu

Söylemem gereken ilk şey arada sıkıcılaştığı. Evet konu bakımından biraz yetersiz kalıyor. Bilim kurguyu sevdiğiniz kadar biraz da tarihe düşkünlüğünüz varsa yazının devamını bile okumanıza gerek yok direkt izlemeye başlayabilirsiniz.

İlgini çekebilir   Yenilmez 4 Konusu, İzlenir mi?

12 Monkeys Konusu Hoşuna Gitmedi mi?

Merak etme. Bugün izleyecek bir şey arıyorsan ve 12 Monkeys konusu sana göre değilse başka önerilerimiz de var. Bilim kurgu sevdiğini düşünüyorum. Buraya tıklayarak Rick And Morty konusuna gidebilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Ocak 28, 2020
328 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi