Rick and Morty Konusu

Rick and Morty konusu aslında oldukça basit. Dedesinin peşinden giden Morty ve onun yaşadıklarını anlatıyor. Dede dediysem Caillou gibi değil 🙂

  • IMDB Puanı: 9,3
  • Sezon Sayısı: 4
  • Yapım Yılı: 2013 – Devam Ediyor

Şu an 4. sezonu ile yayında olan animasyon dizisi kesinlikle çocuklara izletilmemeli. Adult Swim’in yapımcılığını üstlendiği dizide 5 ana karakterimiz yer alıyor. Bunlar sırasıyla;

  • Ana karakterimiz Rick: Evin dedesi rolünde yer alıyor. Sıradan dedeler gibi evde oturarak gazete okumak yerine başka gezegenlere hatta başka evrenlere yolculuk yaparak hayatını devam ettiriyor. Seslendirme sırasında olan bir hatadan dolayı sürekli olarak içen ve geğiren ve çılgınca işler yapan karakterimizi daha önce Doctor Who izlediyseniz beğeneceğinizden eminim.
  • Evin Babası Jerry: Sürekli Rick ile rekabette olup onu evden göndermeye çalışıyor. Kendine güveni sıfır olduğu ve egosunun tavanlarda gezen bir karakter olduğu için başı beladan kurtulmuyor.
  • Çocukların annesi alkolik Beth: Küçük yaştayken babasının terk etmesini bahane ederek sürekli kendini içkiye vuruyor. Kocası, Rick ‘in evden gitmesini söylediği anlarda çıldırıyor ve ölümüne babasını savunmaya geçiyor. Beth meslek olarak cerrah olmayı istiyormuş fakat nedense At Cerrahı oluyor ve bundan pişman olduğunu dile getirmekten asla çekinmiyor.
  • Ergen kızımız Summer: Aslında sıradan ergenliğini geçirmek isteyen bir kız ama evin içerisinde yaşadıkları onu da çılgın bir büyüme çağına sokuyor.
  • Sapık Morty: Tabii ki Rick and Morty konusu içerisinde ki temel karakterimizi unutmak olmaz. Gününü aşık olduğu kızı düşünerek geçiren (genellikle hoş olmayan bir şekilde) evin çocuğu kendi karakterini henüz bulamadığı için nereye sürüklenirse geliyor.
İlgini çekebilir   Supergirl 5. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Çılgın bir dede ve kendini bulamamış çocuğun evrenler arası dolaşıp sorunları çözdüğü bir dizi arıyorsanız maalesef Rick and Morty size göre değil. Rick daha çok aile terapisine gitmemek için kendini salataya dönüştüren sürekli problem çıkartan bir karakter. Daha detaylı bilgi için buraya tıkla.

Rick And Morty Konusu hakkındaki görüşüm

Her bölümün ayrı bir zevk verdiği hayal gücünü zorlayan bir animasyon olarak kesinlikle izlemesi keyifli. Bölümleri ortalama 20 dakika olduğu için başlaması ve bitmesi bir oluyor. Dizinin en büyük sıkıntısı yazarlarının biraz yavaş olması :/ Yaklaşık olarak 2 senedir 4. sezonu bekliyoruz ve geçen hafta yayınlanmaya başladı. 2019 – 2020 yılları içerisinde bölümleri 6 – 6 dağıtacaklar. Bu yüzden 2 senede sadece 1 sezon izlemiş olacağız.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Kasım 19, 2019
393 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi