Sevgili ile izlenebilecek en iyi Kore dizilerinden biri -About Time

Sayfa İçerikleri

Kore dizilerini izlemeyi seviyorsan About Time tam sana göre. Eğer daha önce ABD yapımı dışında yabancı dizi izlemediysen bu muhteşem bir başlangıç olacak.

About Time Konusu

Çok basit bir anlatımıyla; başkalarının kalan yaşam süresini görebilen bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Tabii ki olayın heyecan kazandığı kısım burası değil.

Başkalarının kalan zamanını görebildiği gibi kendininkini de görebiliyor ve ölümüne çok kısa bir süre kalıyor. Genç yaşta öleceğini bilse de ailesine bir şeyler bırakabilmek için hem hastanede hem de teknelerde çalışıyor. Bir gün çalışırken inanılmaz bir olaya şahit oluyor. Bir adamın yanında durduğu anlarda kendi saati duruyor. Bu sebeple onun peşinde takılmaya başlıyor.

Hayatını devam ettirmek için bir çözüm yolu bulmuşken bunu bırakmak istemiyor ve o dakikadan itibaren olaylar gelişiyor. Buradaki en büyük problem ise adamın yaşam saatini görememesi.

Yazar Düşüncesi

kore dizileri

Dizinin bazı sahneleri öylesine güzeldi ki hiç bitmesin istedim (ki bitmedi de zaten bir bakışma sahnesi koyuyorlar maşallah 2 saat sürüyor. Kore dizilerinin genel sorunu bu sanırım).

Final bölümünü izlediğinizde ise ne yaptım ben düşüncesiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Çünkü bu diziyi izledikten sonra büyük bir boşluğa düşeceksiniz.

Ayrıca az önce araştırdığım kadarıyla About Time adıyla bahsettiğim diziyi bulamayabiliyorsunuz. Sanırım bir çok replika çekilmiş bu konuyla ilgili. Dizinin Kore ‘deki ismi “Meomchoogo Sipeun Soongan: Eobawoottaim” olarak geçiyor. Buraya tıklayarak IMDB sayfasını görüntüleyebilirsin.

İlgini çekebilir   Rick and Morty 4. Sezon 3. Bölüm İncelemesi

Meraklısına Detaylar

  • IMDB: 7,0
  • Konu: Fantastik, Drama
  • Yapım Yılı: 2018

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Şubat 4, 2020
452 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi