Ölümü açıklamaya çalışmak: The OA Konusu

The OA konusu saçma ile merak uyandırıcı arasında sürekli gidip gelmektedir. Fakat şimdiden söylemekte fayda var; dizi iptal edildi.

Peki ben niye dizinin iptal edildiğine baskı yaptım? Çünkü tam diziden bir şey anlamaya başlıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki sonraki sezonlar yok! Dizi toplamda 2 sezon ve neredeyse iki sezon boyunca aradaki bağlantıyı kurmaya çalışıyorsunuz. Tam anladığınızda ise iptal edilerek dizi bitiriliyor. Ne kötü duygu ama 🙁

Neyse iptal konusuna çok takıldım sanırım. İnsan bir sonraki sezonu izlemeye hazırlanırken iptal edildi başlıklarıyla karşılaşınca böyle oluyor. Gelelim konumuza;

The OA Konusu

The OA 1. sezon konusu

Görme engelli bir kızımız var. Küçüklüğünden beri göremiyor ve bir gün evden çıkıyor. Dönene kadar aradan birkaç yıl geçiyor (net hatırlayamadım şimdi). Eve geri döndüğünde ise komşuları ve ailesi büyük bir şaşkınlık içerisinde onu karşılıyor çünkü geri döndüğünde görme engelini aşmış oluyor.

Kaybolduktan sonra görme yeteneğini tekrar kazanan kızımızın nasıl bu duruma geldiğini herkes merak ediyor ama o konuşmamakta çok ısrarlı.

Tabii ki bu anlattıklarıma gelene kadar dizinin 2-3 bölümü geçmiş oluyor çünkü kızımız aslında evlatlık ve gerçek babasıyla ilgili anılarını hatırlıyor, biraz acıtasyon katarak bölümü bitiriyor.

The OA dizi konusu ne kadar saçmaymış dediğinizi duyar gibiyim. Asıl olay bundan sonra başlıyor. Kendine bir ekip seçen kızımız (Prairie) kaybolduğu yıllarda neler yaşadığını anlatmaya başlıyor.

İlgini çekebilir   Supergirl 5. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Dizinin yavaş işlemesinden dolayı buraya kadar anlattıklarım bile 4-5 bölüm alıyor. O yüzden daha fazla anlatamıyorum ama başlıkta biraz spoiler verdiğim için orayı özetleyeyim.

Prairie’yi bir adam kaçırıyor. Bu adam çılgın bir bilim insanı. İnsanların ölürken nasıl tepkiler verdiğini araştırabilmek için birkaç denek kaçırarak düzenli olarak onların hayati fonksiyonlarını durduruyor ve verdiği şokla yeniden başlatıyor. Prairie ve arkadaşları o adamın ne yaptığını öğrenmek ve oradan kaçmak için ellerinden geleni yaparlarken çok ilginç bir şey keşfediyorlar (ne keşfettiklerini de dizide izleyin artık benden bu kadar).

The OA Netflix üzerinde yayınlanıyor. 2016 Yapımı olan bu dizinin IMDB Puanı 7,9.

The OA Oyuncuları

The OA Oyuncuları
  • Başrolümüz olan Prairie rolünü Brit Marling canlandırıyor.
  • Çılgın bilim insanı Dr. Hap‘ı ise Jason Isaacs canlandırıyor.
  • Doktor Hap’ın hapsettiği diğer insanların biri olan Homer rolünü ise Emory Cohen canlandırıyor.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Mayıs 3, 2020
340 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi