En İyi 3 Gençlik Dizisi

Sayfa İçerikleri

Son yıllarda Netflix adlı platformun sektörde emin adımlarla ilerleyişi piyasaları hareketlendirdi. Bu doğrultuda yeni dizilerinde piyasaya sunulmasıyla birlikte izleyiciye farklı alanlarda dizi izleme alternatifleri de sunuldu. Dizi severlerde malumunuz en iyi gençlik dizileri, hangi diziler izlenilmeli özellikle de sokağa çıkma yasağında izlenmesi gereken diziler başlıkları altında dizilerin önerilerini okumaya başladı. Bir de hafta sonu malumunuz yasaklar itibariyle dışarı çıkamıyoruz. Bunun içinde evde canımız sıkılıyor ne yapsak ne etsek demeden önce Teknodizi de yayınladığımız dizilerimizi izlemenizi öneriyoruz.   Ayrıca Bu yazımız ile birlikte Sevgili Teknodizi ailesi okurlarına en iyi gençlik dizilerini önermek istedik.

1. Friday Night Lights

Yayın hayatına 3 Ekim 2006 tarihinde NBV’de başlayan Friday Night Lights, 9 Şubat 2011’de yayınlanan 5.sezon 13. Bölüm ile yayın hayatını noktalamıştır. Dizimiz ilk bölümünde radyoda iki sporcunun birbiriyle konuşmasıyla başlamaktadır. Bu durumda kasabada kısa özetlerde gösteriliyor. Konusu itibariyle Dilon Panthers futbol takımının oyuncuları ve kasabada yaşayanların hayatını konu alan alıyor. Kasaba sakinleri Dilojn Panthers takımının sürekli olarak başarılı olmasını istiyor. Aslında ilk olarak dizi takımın başına atanan koç Eric Taylor’un bu takıma ayak uydurup, uyduramayacağını konu alıyor. Koç Eric’in eşi Tami Taylorda eşine destek çıkıyor ve ayrıca Dilon lisesine öğretmen olarak atanıyor. Koç ve eşinin kızları Julie Taylor 16 yaşında ve herkes ona çirkin ayaklı kız diyor. Aslında geç kızın ergenlikteki asi durumlarını anlatıyor.

İlgini çekebilir   Upload 2. Sezon Ne Zaman, Upload 2. Sezon Oyuncuları

2. One Tree Hill

Yayın hayatına 23 Eylül 2003 yılında başlayan One Tree Hill, 4 Nisan 2012 yılında yayınlanan 9.sezon 14. Bölüm ile yayın hayatını bitirmiştir. One Tree Hill konusu itibariyle Aynı babadan olan ancak birbirlerini asla görmemiş Nathan Scoth ve Lucas’ın basketbol takımında birlikte oynamasını konu ediyor. Sahada birbirleri arasında mücadele eden iki kardeş için bir mücadele konusu daha yer alıyor. O da Peython. Peythonun kalbini kazanmak için mücadele eden iki kardeşin mücadelesi de izlemeye değer niteliktedir. Dizinin ilerleyen dönemlerinde Lucas’ın annesi ile babası Dan Scott’u yıllar yıllar sonra bir araya getirir. Bu durumda bekleneni saklayamayan anne ve baba oğullarına bunu açıklayabilecek mi? İzlenmesi diziler arasında yerini alan One Tree Hill’i çok seveceğinizi umut ediyoruz.

3. Gossip Girl

Yayın hayatına 19 Eylül 2007 yılında başlayan Gossip Girl, 17 Aralık 2012 yılında 6. Sezon 10. Bölüm itibariyle yayın hayatını sonlandırmıştır. Gossip Girl hafta sonu izleyebileceğiniz diziler arasında en iyilerinden bir tanesidir. Gossip Girl konusu itibariyle, Manhattan’da yaşamakta olan Kristen Bel’in hayatını ve çevresinde yaşadıkları ilginç anıları anlatmaktadır. Kristten Bel hayatını bir internet bloğunda toplar. Dizi Serena Wan Der Woodsen adlı karakterin Manhatten’e dönüşüyle birlikte başlamaktadır. Konum itibariyle Serena Wan Der Woodsen zengin bir ailede dünyaya gelmiştir. Kardeşi Eric ve annesi Lily ile birlikte Manhatten’de yaşamaktadırlar. Serena Wan Der Woodsen hem zeki hem de merhametli bir kişiliğe sahiptir. Bu karakterinden ötürü tüm çevrelerce çok beğenilir. Serena Wan Der Woodsen’in dertleştiği en yakın arkadaşı Blair Waldrof’tur. Babası ile annesi ayrılan Blair, annesi Elanor ile birlikte Manhatten’de yaşamaktadır. Annesi ile sevgi problemi yaşayan Blair Serena Wan Der Woodsen’in Mathatten’e geri dönmesini asla istememektedir. Sebebi erkek arkadaşı Nate’in Serena Wan Der Woodsen’ karşı ilgisinin olduğunu bilmektedir. Diziyi izlediğinizde belirtilecek Serena Wan Der Woodsen’in aslında Manhatten’den de ayrılmasının sebebinin altında bu sebep yatmaktadır. Serena Wan Der Woodsen’in Blair’e ihanet ettiğini düşündüğü için Manhatten’den ayrılmıştır. İhanet olduğu halde Blair, erkek arkadaşı Nate’yi her zaman affetmektedir. Çünkü Nate olan aşkı farklı boyutlardadır. Serena Wan Der Woodsen’in de Mathatten’e gelişi Blair ile aralarında çekişmeye sahne olur. Gossip Girl aslında bu ikilinin arasında geçen olayları konu edinir. Konular sade bir şekilde anlatılır ve izleyiciyi asla sıkmaz. Dizi de arkadaşlık, eğlence, aşk vb. olaylar ön planda anlatılır.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Ağustos 5, 2020
215 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi