Bir “Efsanenin” Sonu; HIMYM incelemesi

Sayfa İçerikleri

Nereden başlayayım, nasıl anlatayım, nereye varayım bilmiyorum. En iyisi HIMYM incelemesi başlasın ve ben anlatırken karar vereyim.

Dizideki arkadaşlıklar

how i met your mother konusu

Kim istemez ki her derdini paylaşabileceği bir arkadaşının olmamasını. Tabii ki verdiğin sırrın 5 dakikada tüm gruba dağılmasını istemiyorsan Lily buna dahil değil 😛
Biri düştüğünde sürekli yanında bir destekçisinin bulunması gerçekten harika bir olay ve dizide sürekli bunu göstermişler.

Olay Örgüsü

Tokat günü

Her bölüm Legen wait for it Dary tadındaydı. Olayların birbirine bağlanmadan devam etmesi de ayrı bir mükemmelik. Bu diziyi birkaç gün önce bitirmeme rağmen sanırım çok geçmeden bazı bölümleri tekrar izlemeye başlarım.

Tüm karakterlerin tükürdüğünü yalaması ise daha iyi çünkü her bölüm bir karaktere sinirleniyorum ve diğer bölümde onu mahvediyorlar. Mükemmel değil mi?

Robine olan aşkım. Pardon HIMYM incelemesi

ted-robin

Finalin son kısmında olan sahne doğru değil miydi? Tam “Ted”lik bir davranış. Kendini açıklamaktan korkarak dikkati başka bir yöne çekmek. Ah Teddy Bear.

Şimdi şunu söylemem gerekiyor. Dizi her ne kadar güzel olsa da (Bu sizin için değişiklik gösterebilir) asıl merak ettiğimiz konunun 3 bölümde çöpe atılması hiç hoş olmadı. Tamam Ted ile Tracy sahneleri son sezonun belirli kısımlarında yayınlandı ama ne yani? Bunların hiçbirini görmedik ki? Ted tanıştığı herkesle kavga etti, barıştı ve ayrıldı. En azından Tracy ile birkaç kavgasını görseydik. Hiçbir evlilik göründüğü kadar mükemmel olamaz ki?

İlgini çekebilir   How to Sell Drugs Online Fast 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak

Gerçi 2 çocuğu yaptıktan sonra ölen eşini unutup Robine koştuğuna göre evlilikleri o kadar da mükemmel değilmiş. Ayrıca sırf Robin üzülmesin diye ne bu uğraş sevgili Senaristler? Ted ile Tracy karakterinin her şeyi birbirleri ile uyuşuyordu ve anlaşıyorlardı. İstedikleri çocuk sayısından sevdikleri müziklere kadar aynıydı. Bırakın Robin gezsin dursun o şehirden bu şehire.

Finalde Robin ile Ted ‘in birlikte olduğunu görüyoruz fakat, Robin iş yüzünden sürekli seyahat yapmak zorunda kalacak. Ted ise böyle bir durumla baş edemez yani Barney ile olduğu gibi yine ayrılık ile sonuçlanacak (Bak üzüldüm yine). Barney demişken,

Barney ve aşk hayatı

barney-ve-bebek

Diziyi izlemeden önce anlatıcının Barney olduğunu sanıyordum. Efsane bir karakter oluşturulmuş. Baş rol olarak çok ilgi çekici olmayabilirdi hayatı fakat yardımcı oyuncu (Sitcomlar genelde yardımcı oyuncu olarak ayrılmaz ama siz anladınız beni) olarak mükemmeldi.

Küçüklüğünde yaşadığı hayal kırıklıkları ve yalanların onu büyüdüğünde ne hale getirdiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Hayatının merkezi olan tek gecelik ilişkileri bırakarak Robini seçmesi çok büyük bir değişiklikti. Keşke bir bölümde Robin takımlarının çok yer kapladığını ve atması gerektiğini söyleseydi. Ne eğlenirdik be.

Yazıda sürekli Robin diyorum ama cidden ana karakterlerden biri o. Herkesin hayatında bulunuyor. Ted, Barney ve en sonda Lily ile bile yakınlaşıyor. Sanırım o da babasından kaynaklı olarak bunalım içinde (Ah Marsmellow bi sen kaldın Robini sevmeyen).

İlgini çekebilir   2 Dakikada Netflix Nasıl İptal Edilir?

Ayrıca Barney karakteri 9 sezon boyunca çocuklardan nefret eden bir karakter. Olmaması için kendini öldürecek bir insanın çocuğu oluyor ve gram önem verilmiyor. Düğüne harcanan vakit Barney ve çocuğu etrafında biraz daha dönse daha hoş olabilirdi. Birde adını bile bilmediğimiz 31 numarada dahil olabilirdi.

Açıklanamayan Sırlar

ananas

Dizi boyunca tek merak ettiğimiz şey neydi biliyor musunuz? O ananasın nereden geldiği. Maalesef dedektif Mosby bu işi çözemedi fakat en azından Barneyin diğer sırrı açığa çıktı. Hangi işte çalıştığını hem başından beri biliyorduk hem de son sezonda öğrenmiş olduk.

Eğer HIMYM İncelemesi gibi daha fazla inceleme görmek istiyorsanız bizi takip edebilirsiniz. Görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazmayı unutmayın. END OF THE STORY.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Mart 2, 2020
1.057 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi