Hapishane ve kadın mahkumlar – Vis A Vis Konusu

Sayfa İçerikleri

Yüksek güvenlikli bir hapishanede gözü dönmüş kadın mahkumların içerisine masum birini koyarsanız ne olur? Merak ettiysen Vis a Vis konusu tam sana göre.

Daha önce Netflix dizi önerileri yazımızda yer verdiğimiz dizimiz, Maca’nın hapishaneye düşmesiyle başlıyor. Başlarda alışmaya çalışmıyor çünkü hapishaneden kısa sürede çıkacağını düşünüyor fakat durumlar hiçte beklediği gibi gelişmiyor.

Hapishaneye yüksek güvenlikle dediğime bakmayın. İçeriye türlü türlü malzemeler sokuyorlar, yönetimle resmen oyun oynuyorlar ve spoiler olmasın diye sayamadığım onlarca şey yapıyorlar. Tabii ki bunları gerçek senaryolar üzerinden yapıyorlar. Gardiyanlar pısırıp kalmıyor yani merak etmeyin.

Vis a Vis nasıl bir dizi? Ve meraklısına detaylar

Vis a vis oyuncular
  • IMDB: 8,3
  • Yazar Puanı: 7
  • Sezon Sayısı: 4

Vis a vis 2 sezon gerçekten çok başarılı devam eden bir dizi ama sonradan kendini tekrara alıyor. Hiç heyecan kesilmiyor ama son sezonu sırf o kadar izledim boşa gitmesin diye izliyorsunuz.

Macarena ferreiro (kısaca Maca) 4. sezonda baya tanınamayacak bir insana dönüşüyor. Hapishanelerin suçluları tuttukları ve onların suç eğilimlerini azalttıkları bir yer olması gerekirken bu dizide hapishane çok iyi kalpli saf bir kadını canavara çeviriyor.

Vis a Vis konusu ben ilk okuduğumda bana çok saçma gelmişti. Belkide hapishanede 4 sezonluk dizinin saçma olacağı ön yargısı yüzünden olmuştu bilmiyorum ama durumu iyi kurtardıklarını söyleyebilirim. Ayrıca benim gibi düşünen kişi sayısı da az değil. Bunların en başında ekşi sözlük geliyor.

İlgini çekebilir   New Amsterdam 4. Sezon Ne Zaman

Ha siz sorunun cevabını merak etmeden söyleyeyim. Vis a Vis dizisi kesinlikle aileyle izlenmek için uygun değildir. İlk bölümü izlerseniz zaten kendiniz hak verirsiniz.

Vis a Vis Oyuncular

Maca: Sevgi dolu umutları olan bir kadından canavara dönüşen, zeki, acımasız ve insanları kullanan mükemmel çete lideri (öyle anlattım ki tekrar izleyesim geldi).

Zulema: Ben dahil çoğu izleyicinin diziyi bırakmama sebebi diyebilirim. Zulema öyle bir karakter ki deli, psikopat gibi tanımlar onun çok çok altında kalıyor. Kendi özgürlüğü için sayısız kişinin özgürlüğünü elinden alabilen bu karakter dünyaya tamamen plan yapmak için gelmiş.

Saray: Zulema’nın peşinde takılan yardımcı oyuncu diyebiliriz. Eğer LCDP izlediyseniz bu karakteri zaten tanıyorsunuz. Ayrıca bu dizide de davranışları neredeyse aynı.

Teresa: Bağımlı olan Teresa aslında bu ekip arasındaki en mantıklı kişi olabilir. Tabii ki ona yol gösteren ve annesi gibi şevkatli davranan Soledad sayesinde.

Yazar düşüncesi

Finali ne kadar efsane olsa da (bu arada yanlış hatırlamıyorsam filmi çıktı son zamanlarda) bu dizinin ömrü bence 2 sezon olmalıydı. Böylece 2 sezon boyunca daha fazla aksiyon ve heyecan görebilirdik. Ha bu arada muhtemelen şuan “Vis a Vis ne demek?” diye düşünüyorsunuz. Ben sizi araştırmadan kurtarayım yanlış bilmiyorsam yüz yüze demek. Dizi ilgini çektiyse Netflixten izleyebilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Nisan 26, 2020
457 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi