Her suya güven olmaz! The Rain konusu

The Rain konusu ilk sezon için oldukça güzel fakat ikinci sezon için aynı şeyi söylemem çok zor. Tabii ki bu kişisel bir karar.

Ana konumuz yağmurun içerisinde virüs taşıması. Üstüne yağmur değen bir insan birkaç dakika içerisinde ölüyor. Tabii ki kimse bir şey bilmezken bizim bilim insanımız çocuklarını ve karısını kaptığı gibi sığınağa koşuyor. Ailesi neden kaçtıklarını anlamadan sığınağa girerler ve uzun bir saklanış onları bekliyordur.

Kaçtıkları sığınak ise baya baya dolu. İçerisinde 10 yıllık yetecek yiyecek olmasının dışında su kaynağı ve bitki yetiştirebilmek için küçük bir toprak alanı bile var. Yağmurda ölenlerin aksine bu bilim insanın ailesi baya şanslı. Çünkü insanlar evde kalsa bile ne yiyecekleri oluyor ne de uzun süre dayanacak suları.

The rain konusu basit olarak böyle. Birazdan anlatacağım kısım çok spoiler olmasa da (belki 1 belki 2 bölüm) istemezseniz burada okumayı kesebilirsiniz.

Sığınağa giren ailemizde bilim insanı babamız benim tedaviyi bulmam lazım diye ailesini kilitleyip gidiyor. Her şey iyi güzel sonra çocuklardan bir tanesi dışarı çıkıyor (hatırlamıyorum şimdi çokta şey etmeyin) annesi onu kurtarmaya çalışırken yağmura yakalanıyor ve gözleri önünde ölüyor. Küçücük bir erkek çocuğu ve ondan biraz büyük ablası koskoca sığınakta yalnız başlarına kalıyorlar. Yiyecekleri tükenmeye başlayınca ise dış dünyayı keşfe çıkıyorlar.

Dediğim gibi konu güzel ama sadece bir sezonluk. Sonraki sezon(lar) yapmak için yapılmış olduğundan ben sevmedim. Zevk alamadım. Siz kendiniz izleyerek yorumunuzu alttaki kısımdan paylaşabilirsiniz.

İlgini çekebilir   Netflix'teki En İyi Bilim Kurgu Dizileri, 8 Dizi Önerisi

The Rain konusu için meraklısına detaylar

Yapım Yılı: 2018 – Henüz bitmedi

IMDB: 6,3

Ortalama Bölüm Süresi: 45 Dakika

Sezon Sayısı: 3

TD (Teknodizi) Puanı: 4,5

Bu dizi hoşuna gitmedi mi? Bilim kurgu arşivimize bakabilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Nisan 5, 2020
275 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi