Netflix’teki En İyi 8 Bilim Kurgu Dizisi

Şu anda Netflix’teki en iyi bilim kurgu filmlerini mi arıyorsunuz? Netflix’te yayınlanan bilim kurgu türünün en iyi filmlerinden oluşan bu listeyi sizin için paylaşıyoruz.

Geçmişte yayınlanan klasiklerin yanı sıra yeni hit olan en iyi bilim kurgu filmlerine bir göz atalım. Bu liste herkesin izleyebileceği haya gücü konseptli hikayeler içerir.

Altered Carbon – Ölümsüzlük Programı (2 Sezon)

İlk sezonu Şubat 2018’de, ikincisi Şubat 2020’de yayınlandı. Karanlık bilim kurgu dizisi cinayet, rüşvet ve manipülasyon hakkında. 24. Yüzyılda geçen bu dizi, kişinin bilincini ve deneyimlerini bir çubuğa kaydetmenin mümkün olduğu ütopik bir dünyada geçiyor. Dolayısıyla zenginlerin bilinçlerini tekrar tekrar kendilerinin klonlarına aktararak neredeyse sonsuza kadar yaşamaları mümkün.

Stranger Things (3 sezon)

2016 yılında başlayan bilim kurgu ve gizem dizisinde, Will Bayers adlı çocuk 1983 yılında kurgulanan küçük Hawkins kasabasında kaybolur. Ailesi ve arkadaşları umutsuzca onu arar ve bu süreçte gizli hükümet deneyleri nedeniyle uğursuz figürlerin bu dünyaya geçebileceği gizemli ve kasvetli bir paralel dünyanın izini sürerler. Winona Ryder, David Harbour ve Millie Bobby Brown’ın yer aldığı dizi sayısız Emmy ve Altın Küre ödüllerine aday gösterildi. Kendine özgün 80’ler ortamı ve oyuncu kadrosunun performansı özellikle övülüyor.

İlgini çekebilir   12 Monkeys (12 Maymun) Konusu

Dark (2 sezon)

Bu dizi de en az “Stranger Things” kadar iyi ilk Alman Netflix yapımıdır. Bir şekilde harika, puslu küçük Alman kasabası Winden’de, yerel halkın çoğunluğu yakındaki nükleer santralden şikayet etmektedir. Aniden, birkaç çocuk 33 yıl önce olduğu gibi gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Jonas, büyük aşkı Martha’nın kayıp kardeşi Mikkel’i aramaya başladığında, az çok gönüllü olarak zamanla bir çıkmaza girer.

Sense 8 (2 sezon)

Sense 8 dizisinde sekiz kişi tüm gezegende ruhsal olarak birbirlerine bağlıdır. Aynı gün ve aynı zamanda doğan insanlar sadece telepatik olarak iletişim kurmakla kalmaz, aynı zamanda sözde “küme”lerinin becerilerini de üstlenirler. Her iyi bilim kurgu dizisinde olduğu gibi, Sense 8’de de bu grubun özel kuvvetlerini ele geçirmek isteyen düşmanların oluşturduğu bir organizasyon da mevcut. Oyuncu kadrosu uluslararası kişilerden oluşuyor. Dizi, karakterlerin kendi ülkelerinde ve Berlin, Seul, Mumbai ve San Francisco gibi şehirlerde çekildi. Ana oyuncu kadrosunda Max Riemelt, Brian J. Smith, Bae Doona ve Jamie Clayton yer alıyor.

Orphan Black (5 sezon)

Aktris Tatiana Maslany, Kanada dizisi “Orphan Black”da çok sayıda role girer. Kahraman Sarah Manning, dizinin hemen başında bir deneyin parçası olduğunu öğrenir. Genç kadın, sözde kendini bir trenin önüne atladığını görmenin rahatsız edici deneyimini yaşar. Yavaş yavaş, o ve diğer klonlar bir suç örgütünü takip eder. Sarah travmatik geçmişini geride bırakıp ailesini korumaya çalışır.

İlgini çekebilir   Mr. Robot 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Russian Doll (1 sezon)

Kahramanın üstlendiği zaman yolculuğunun tam arka planı açıkça teknik bir nitelikte olmadığı için diziye bilim kurgu demek tam olarak uygun olmayabilir. Ancak zaman yolculuğu kavramı, türün çok temel bir kavramı olduğu için, aynı derecede harika oynayan Natasha Lyonne ile bilim kurgu listemize giriyor. Konusu: Yazılım mühendisi Nadia Vulvokov, sonunda ölüm de dahil olmak üzere 36. doğum gününü tekrar tekrar yaşamaktadır.

Travelers (3 sezon)

Dizi zamana yolculuğunu ele alırken farklı bir konsept ile karşımıza çıkıyor. Gezginler, gezegenin yok edilmesini önlemek için geçmişi hedef alarak bir şekilde değiştirmeyi amaçlayan gelecekten gelen bir hükümet programının parçasıdır. Gezinglerin ruhu, kısa bir süre sonra ölecek olan insanlara aktarılır. Bu şekilde ortaya çıkan ve ortak misyona sahip gezginler birbirleriyle etkileşime girerler fakat bedenlerine girdikleri insanların yaşamlarına ve ilişkilerine de dahil olurlar.

%3 (3 sezon)

Aşırı nüfuslu, büyük ölçüde fakir ve yok edilmiş bir dünyada, birkaç zengin insan Brezilya anakarasının açıklarındaki seçkin ve lüks bir adada yaşar. Sıkı bir seçim süreci ve zorlu testlerden sonra, seçilmiş birkaç kişinin adaya taşınmasına izin verilir. Özellikle dikkat çekici olan, olay örgüsü ve temel ortam değil, her şeyden önce ilk sezonun heyecan verici karakter tasarımıdır. İzleyici, test prosedüründe katılımcılara eşlik eder ve onlar ve kişisel geçmişleri hakkında giderek daha fazla şey öğrenir.

İlgini çekebilir   Bir haftada bitirebileceğiniz en iyi mini dizi önerileri

Netflix’te kesinlikle en iyiler listemizde olması gereken başka heyecan verici bilim kurgu dizileri biliyorsanız, lütfen en sevdiğiniz dizileri yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: Yıldız: ]
Şükür Özen
Yazar
Haziran 3, 2021
2 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Lupin 2. Sezon Konusu Ve Oyuncuları
New Amsterdam Konusu ve Oyuncuları
Into The Night 2. Sezon Ne Zaman? 2. Sezon Oyuncular
Forever Dizi Konusu - Ölümsüzlüğü Bulduk Galiba