Netflix’teki En İyi Bilim Kurgu Dizileri, 8 Dizi Önerisi

Sayfa İçerikleri

Şu anda Netflix’teki en iyi bilim kurgu dizilerini mi arıyorsunuz? Netflix’te yayınlanan bilim kurgu türünün en iyi dizilerinden oluşan bu listeyi sizin için paylaşıyoruz.

Geçmişte yayınlanan klasiklerin yanı sıra yeni hit olan en iyi bilim kurgu filmlerine bir göz atalım. Bu liste herkesin izleyebileceği haya gücü konseptli hikayeler içerir.

En İyi Bilim Kurgu Dizilerinde Son Sıra: Altered Carbon – Ölümsüzlük Programı (2 Sezon)

Altered Carbon dizisinin ilk sezonu Şubat 2018’de, ikincisi Şubat 2020’de yayınlandı. Karanlık bilim kurgu dizisi cinayet, rüşvet ve manipülasyon hakkında. 24. Yüzyılda geçen bu dizi, kişinin bilincini ve deneyimlerini bir çubuğa kaydetmenin mümkün olduğu ütopik bir dünyada geçiyor. Dolayısıyla zenginlerin bilinçlerini tekrar tekrar kendilerinin klonlarına aktararak neredeyse sonsuza kadar yaşamaları mümkün.

Esrarengiz En İyi Bilim Kurgu Dizilerinden: Stranger Things (3 sezon)

2016 yılında başlayan bilim kurgu ve gizem dizisinde, Will Bayers adlı çocuk 1983 yılında kurgulanan küçük Hawkins kasabasında kaybolur. Ailesi ve arkadaşları umutsuzca onu arar ve bu süreçte gizli hükümet deneyleri nedeniyle uğursuz figürlerin bu dünyaya geçebileceği gizemli ve kasvetli bir paralel dünyanın izini sürerler. Winona Ryder, David Harbour ve Millie Bobby Brown’ın yer aldığı dizi sayısız Emmy ve Altın Küre ödüllerine aday gösterildi. Kendine özgün 80’ler ortamı ve oyuncu kadrosunun performansı özellikle övülüyor.

İlgini çekebilir   Netflix Ekran Yansıtma Sorunu

Gizemli En İyi Bilim Kurgu Dizilerinden: Dark (2 sezon)

Bu dizi de en az “Stranger Things” kadar iyi ilk Alman Netflix yapımıdır. Bir şekilde harika, puslu küçük Alman kasabası Winden’de, yerel halkın çoğunluğu yakındaki nükleer santralden şikayet etmektedir. Aniden, birkaç çocuk 33 yıl önce olduğu gibi gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Jonas, büyük aşkı Martha’nın kayıp kardeşi Mikkel’i aramaya başladığında, az çok gönüllü olarak zamanla bir çıkmaza girer.

Ayrıca Aile Filmleri – Çocuklarınız İle İzleyebileceğiniz 8 Film yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bol Aksiyonlu En İyi Bilim Kurgu Dizilerinden: Sense 8 (2 sezon)

Sense 8 dizisinde sekiz kişi tüm gezegende ruhsal olarak birbirlerine bağlıdır. Aynı gün ve aynı zamanda doğan insanlar sadece telepatik olarak iletişim kurmakla kalmaz, aynı zamanda sözde “küme”lerinin becerilerini de üstlenirler. Her iyi bilim kurgu dizisinde olduğu gibi, Sense 8’de de bu grubun özel kuvvetlerini ele geçirmek isteyen düşmanların oluşturduğu bir organizasyon da mevcut. Oyuncu kadrosu uluslararası kişilerden oluşuyor. Dizi, karakterlerin kendi ülkelerinde ve Berlin, Seul, Mumbai ve San Francisco gibi şehirlerde çekildi. Ana oyuncu kadrosunda Max Riemelt, Brian J. Smith, Bae Doona ve Jamie Clayton yer alıyor.

Orphan Black (5 sezon)

Aktris Tatiana Maslany, Kanada dizisi “Orphan Black”da çok sayıda role girer. Kahraman Sarah Manning, dizinin hemen başında bir deneyin parçası olduğunu öğrenir. Genç kadın, sözde kendini bir trenin önüne atladığını görmenin rahatsız edici deneyimini yaşar. Yavaş yavaş, o ve diğer klonlar bir suç örgütünü takip eder. Sarah travmatik geçmişini geride bırakıp ailesini korumaya çalışır.

İlgini çekebilir   Rick and Morty Konusu

Eğlenceli En İyi Bilim Kurgu Dizilerinden: Russian Doll (1 sezon)

Kahramanın üstlendiği zaman yolculuğunun tam arka planı açıkça teknik bir nitelikte olmadığı için diziye bilim kurgu demek tam olarak uygun olmayabilir. Ancak zaman yolculuğu kavramı, türün çok temel bir kavramı olduğu için, aynı derecede harika oynayan Natasha Lyonne ile bilim kurgu listemize giriyor. Konusu: Yazılım mühendisi Nadia Vulvokov, sonunda ölüm de dahil olmak üzere 36. doğum gününü tekrar tekrar yaşamaktadır.

Travelers (3 sezon)

Dizi zamana yolculuğunu ele alırken farklı bir konsept ile karşımıza çıkıyor. Gezginler, gezegenin yok edilmesini önlemek için geçmişi hedef alarak bir şekilde değiştirmeyi amaçlayan gelecekten gelen bir hükümet programının parçasıdır. Gezinglerin ruhu, kısa bir süre sonra ölecek olan insanlara aktarılır. Bu şekilde ortaya çıkan ve ortak misyona sahip gezginler birbirleriyle etkileşime girerler fakat bedenlerine girdikleri insanların yaşamlarına ve ilişkilerine de dahil olurlar.

En İyi Bilim Kurgu Dizilerinde İlk Sıra: %3 (3 sezon)

Aşırı nüfuslu, büyük ölçüde fakir ve yok edilmiş bir dünyada, birkaç zengin insan Brezilya anakarasının açıklarındaki seçkin ve lüks bir adada yaşar. Sıkı bir seçim süreci ve zorlu testlerden sonra, seçilmiş birkaç kişinin adaya taşınmasına izin verilir. Özellikle dikkat çekici olan, olay örgüsü ve temel ortam değil, her şeyden önce ilk sezonun heyecan verici karakter tasarımıdır. İzleyici, test prosedüründe katılımcılara eşlik eder ve onlar ve kişisel geçmişleri hakkında giderek daha fazla şey öğrenir.

İlgini çekebilir   Silo Dizi Konusu: Distopik Bir Geleceğin Yansıması

Netflix’te kesinlikle en iyiler listemizde olması gereken başka heyecan verici bilim kurgu dizileri biliyorsanız, lütfen en sevdiğiniz dizileri yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Şükür
Yazar
Haziran 3, 2021
334 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi