Teknodizi

Sitcom dizilerinin en iyilerinden; HIMYM Konusu

Sitcom yani durum komedisi dizileri belirli bir arkadaş çevresi ile bir kaç alanda geçer. Peki HIMYM konusu neden bu kadar özel?

Uzun zamandır Friends ve HIMYM takipçileri birbirleri ile yarışıyor. Bizim dizimi daha güzel diye. Aslında durum şöyle; İlk Friends izlediyseniz onların dostlukları daha samimi geliyor ve HIMYM size hitap etmiyor. Durum tam tersi olduğu zamanlarda da Friends size hitap etmiyor.

Böylece hangi diziyi daha önce izlediğinize bağlı olarak fikriniz değişiyor.

HIMYM (How I Met Your Mother) konusunda anlatılacak bir şey yok aslında. Durum komedilerindeki ortak özelliklerinden bir tanesi herhangi bir konu üzerinde durmamaları. Her ne kadar karakter gelişimi ön planda olsa da herhangi bir bölümü açarak izleyebilirsiniz çünkü her bölümde farklı konular ele alınıyor, işleniyor.

HIMYM konusu genel olarak baktığımızda ana karakterlerimizden olan Ted ‘in eşiyle tanışma hikayesini çocuklarına anlatmalarını izlediğimiz bir yapım. Tüm karakterlerin senaryoya tam olarak oturmalarından dolayı büyük bir zevk veriyor her bölüm. Aramızda kalsın ama çoğu izleyici gibi ben de Barney karakterini çok başarılı buluyorum. Bölüm süresi ile ortalama 20 dakika.

Dizinin en kötü noktası kendine bağlaması. Bölümler kısa olduğu için bir bölüm izleyeyim vakit geçsin diye girdiğiniz andan itibaren saat o kadar hızlı geçiyor ki fark edemiyorsunuz. 1 bölüm oluyor 10 bölüm. Özellikle Netflix gibi izleme platformlarını kullanıyorsanız otomatik atlama özelliği sizin hiç fark etmeden tüm sezonu bitirmenizi sağlayabilir. Gerçi Netflix ilk ay ücretsiz özelliğini kaldırdığından beri baya kullanıcı düşüşü oldu.

Ben şuan 2. sezondayım ve dizi 9 sezon sürüyor. Şimdiden kendimi boşluğa düşmüş hissediyorum.

Meraklısına Detaylar

Oyuncular

Şimdiden iyi seyirler dilerim. Dizinin detaylı oyuncu kadrosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsin

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: Yıldız: ]
Exit mobile version