Bir haftada bitirebileceğiniz en iyi mini dizi önerileri

Sayfa İçerikleri

Bu listedeki mini dizi önerileri sizi o kadar kendine bağlayacak ki uyku düzeniniz bozulacak ve sizi dizideki bir karaktere dönüştürecek.

Mini Dizi: Her bölümü ortalama 20 dakika olan dizilerdir.

Community – 8,5

Community Konusu

Sezon Sayısı: 8

Community 1 Nisan itibari ile Netflix’e geldi. Konusu sıradan diziler gibi sadece olay örgüsünde ilerlemiyor. Her telden karakterlerin birleştiği bu diziyi ilk bölümden yargılamanızı önermiyorum. Çünkü ilk bölümü sıradan aşk dizilerine benziyor ve sonrasında da böyle gideceğini düşündürüyor.

Aslında şimdi fark ettim de her bölüm 2 karakter arasında dönen macerayı ve diyalogları anlatıyor. Karakterlerin oyunculuğu ise fena değil. Şuan ben 2. sezondayım fakat okuduğum yorumlara göre en öndeki kadın karakterimiz (Britta) 3. sezondan itibaren biraz bozuluyormuş (Bu beni baya üzdü).

Hatta yönetmenler o kadar garip ki bir bölümde karakterler animasyona dönüşüyor bir bölümde zombiye (neyse bu kadar spoiler size yeter).

Problem Nick (No Good Nick) – 5,8

mini dizi önerileri

Sezon Sayısı: 2

IMDB puanının neden düşük olduğunu anlamadığım fakat yinede beğendiğim için mini dizi önerileri listeme koyduğum dizidir Problem Nick.

Eğer gülmek için komedi dizisi arıyorsanız bu dizi size göre değil. Daha çok drama olan dizimin konusu ise babasının intikamını almak için sahte evraklarla evlatlık olarak giren Nick’in maceralarını anlatıyor. 13 Yaşında olan kızımız akıllı planlar yaparak (merkez bankası soymayacak çok macerada aramayın) onu evlatlık alan aileye zarar vermeye çalışıyor fakat düşünmediği tek şey var: O aileye bağlanırsa ne olacağı.

İlgini çekebilir   The Umbrella Academy 3. Sezon Ne Zaman - Oyuncuları ve Dahası

Biraz drama biraz aile ilişkisi içerdiği için benim çok sevdiğim bir diziydi. 2. Sezondan sonra iptal edildi. Keşke devam etseydi. (Netflix’de var bu arada)

The Good Place – 8,2

Sezon Sayısı: 4

Ölümden sonraki hayatı bu kadar mizahi bir şekilde anlatan başka bir dizi olduğunu sanmıyorum. Elenor öldükten sonra iyi yere geldiğini fark eder. Fakat iyi yerde kendi hayatını incelediğinde büyük bir karışıklık olduğunu fark eder. Başka bir Elenor ile karıştığını ve iyi yere ait olmadığını anladığında ahlak profesörü Chidi ile tanışır. Chidi’den ona iyiliği öğretmesi için yardım istemektedir.

İlk sezon sonuna doğru “E abi bitmiş dizi daha ne yapacaklar?” diyordum ama her sezon finalinde öyle bir şaşırtmaca yapıyorlar ki insan şaşırıyor. Son sezonun birkaç bölümü hariç oldukça heyecanlı ve komik geçiyor. Hikayenin devamına Netflix’den bakabilirsiniz.

HIMYM Konusu – 8,3

HIMYM incelemesi

Sezon Sayısı: 9

5 Kişilik arkadaş grubunun çılgın yaşantısını anlatan koskoca 9 sezonluk bir hikaye. Çoğu insan son sezonu hariç güzel dese de bence her sezonu birbirinden güzeldi. Yaklaşık 3 haftada bitirdiğim bir dizi. Netflix bünyesinde olduğu için bölümler arka arkaya geçiyor ne olduğunu bile anlayamadan bir sezonu bitirmiş oluyorsunuz.

Genellikle ana hikayemiz önde duran gömlekli arkadaş (Ted) üzerinden ilerliyor. Evlenip 2 çocuk yapabileceği, iyi anlaşabileceği bir eş arıyor. Sonunda da tam istediğini buluyor tabii ki. Hatta çocukları büyüyor ve onlara anneleriyle nasıl tanıştığını anlatıyor (Dizinin adına bakarsanız bunun spoiler olmadığını anlarsınız). Daha detaylı bilgi için HIMYM konusu adlı makalemize bakabilirsin.

İlgini çekebilir   2 Dakikada Netflix Nasıl İptal Edilir?

Mini dizi önerileri listemiz burada bitiyor. Fakat siz yine de üzülmeyin. Tam sizlik bir kategorimiz var. Teknodizi’deki tüm mini dizileri buraya tıklayarak görebilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Nisan 19, 2020
212 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi