La Casa De Tokyo Konusu ve Oyuncuları

Hani arkadaşlarınızla otururken biri nasıl olur da izlemezsin bu diziyi der ya. İşte La Case De Papel Konusu o dizilerden bir tanesi.

2 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan La Casa De Papel, klasik banka soygun dizilerinin ötesinde aklın ve dehanın ön planda olduğu dizilerdendir.  4 sezonu Netflix de yayınlanan dizi aslında İspanyol TV dizisi olarak yayın hayatına başlamıştır. Geçtiğimiz aylarda 4. Sezon finalini yapan La Casa De Papel’in 5. Sezonu da beklenmektedir. Eğer aşağılanmak istemiyorsanız mutlaka La Casa De Papel’i izlemelisiniz. Hatırlatmakta fayda var! Bu yazı kesinlikle Spoiler içermemektedir.

La Casa De Papel Dizi Konusu

La Casa De Papel, aslında bir soygun hikayesinden ibarettir. Dizinin ana kahramanı tam olarak netlik kazanmasa da bizlere hikayesini anlatan Tokyo Kod adlı kişidir. Aynı zamanda Tokyo’nun vücut hatlarına sürekli dikkat çektiği için başlığımız La Casa De Tokyo olmuştur.

Dizi İspanya Kraliyet ailesine ait darphaneyi soyma gayesinde olan bir ekibin başından geçen konuları ele almaktadır. Dizinin başında tanıdığımız Tokyo’da bu ekibin içinde yer alıyor. La Casa De Papel dizi konusu, El Profesör lakaplı bir suç dehasının birbirinden farklı 7 suçluyu bir araya getirerek ömrünü adadığı İspanya Kraliyet Ailesi Darphanesini soymak istemesiyle başlamaktadır. Aslında soymak kelimesi diziyle pek bağdaşmaz. Nedenini birazdan anlayacaksınız.

 El profesör, 7 kişiyi soygunun detaylarını anlatacağı bir yere toplar. Burada herkesin kimliğini birbirinden gizlemesini ve birbiriyle aşk yaşamamasını söyler. Kendi isimleriyle anılamayacağını da göz önünde bulundurursak, herkesin kendisine bir lakap bulmasını ister ve ekip kendine Dünya üzerindeki ülkelerin şehir isimlerini verirler. El Profesör’ün fikri, darphaneye girilerek mevcut parayı almadan yeni paralar basarak darphaneden kaçırmaktır. Bakıldığında ilginç bir fikir gibi gelebilir. Ancak Paraların seri numaralarından anlaşılacağı için yeni para basma fikrini ortaya atarlar. Bu doğrultu da güzel bir plan kuran El Profesör (3 günde kurmuyor bu arada yıllar alıyor bu plan. Modeller falan var evinde bir sürü), ekibe fikirlerini aktarır. 7 kişilik ekip, İspanya Kraliyet Darphanesine girerek planı uygulamaya başlarlar.

İlgini çekebilir   Yenilmez 4 Konusu, İzlenir mi?

Deminde söylediğimiz gibi amaç soygun olmadığından kısa sürede sonlanmayacaktır (Netflix deli gibi para kazandı LCDP konusu üzerinden. Adamlar 5. Sezonu çıkarıyor. Bitirirler mi sizce?). İspanya Kraliyet Darphanesinde 12 gün kalacak ve parayı bastıktan sonra hiçbir sivil halka zarar verilmeden mükemmel bir kaçış planıyla ülke dışına çıkmaya çalışacaklar. İşte La Casa De Papel, bu planın işleyişini anlatmaktadır. Ancak her zaman işler istenildiği gibi gitmeyecektir. Dizinin de ilgi çekici yanı budur. Sürekli güncel ve hareketli kalması, sizi diziden kopmamanızı sağlamaktadır. Özellikle paranın basım işlemi sırasında oluşacak sorunlar ve Profesörün polisle olan sapıkça diyalogları da cabası.

12 gün olarak hesaplanan soygun engellenmeye çalışılsa da darphane’nin içerisinde bulunan rehineler yüzünden Polis tarafından müdahale yapılamamaktadır. Özellikle içeride bulunan rehineler arasında İspanya Devlet Dairesinde görev alan kişilerin yakınlarının da bulunması Polislerin planlarını askıya almasını da sağlar. La Casa De Papel dizi konusu söylediğimiz üzere diğer soygun dizilerine benzememektedir. Bunun için mutlaka izlemelisiniz.

LA CASA DE PAPEL OYUNCULARI:

Tokyo (Ursula Corbero): Dizinin başkahramanı desek yanlış söylemiş olmayız. Dizi de tokyo kahramanını canlandırmaktadır.

El Profesör (Alvaro Morte): İspanya Kraliyet Darphanesi’nin soygununu planlayan ve ekibi bir araya getiren El Profesör’ü canlandırmaktadır.

Berlin (Pedro Alonso): Dizinin Berlin lakabına hayat veren İspanyol oyuncudur.

Nairobi (Alba Flores): Dizide Nairobi kahramanına hayat verir.

İlgini çekebilir   Ölümü açıklamaya çalışmak: The OA Konusu

Rio (Miguel Herran): Dizide Rio lakaplı kahramanı canlandırır.

Denver (Jaime Lorente): Dizide gülüşüyle ön plana çıkan Denver, 7 kişilik ekibin bir parçasıdır.

Arturo Roman (Enrique Arce): Darphanede alınan esirlerden biridir. Dikkat edin sinirinizi bozabilir.

Raquel Murillo (Itziar Ituno): Ulusal Polis Teşkilatında yer alan müfettiştir.

Alison Parker (María Pedraza): Rehineler arasında yer alan Bakan’ın kızıdır. Birçok kez polisin harekatına karşı koz olarak kullanılmaktadır.

Suarez (Mario de la Rosa): Soygunu önlemeye çalışan Polis Özel Harekatın komutanıdır.

Oslo (Joseph Whimms)

Helsinki: (Darko Peric)

Moskova (Paco Tous)

Mariví: (Kiti Manver)

Coronel Prieto: (Juan Fernández)

Mercedes: (Anna Gras)

Angel: (Fernando Soto)

Ariadna: (Clara Alvarado)

Paula: (Naia Guz Sanchez)

Monica Gaztambide: (Esther Acebo)

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Haziran 21, 2020
201 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi