Gerçek bir hikayeden alıntı: Narcos Konusu

Sayfa İçerikleri

Narcos dizi konusu gerçek bir hikayeden alıntı olduğundan birçok ülke tarafından keyifle izlenmiştir. Bu dizinin bu kadar sevilmesinin sebebini anlatalım.

Narcos, Amerika’nın suç drama ve aksiyon dizileri arasında yer alır. Kolombiya’nın büyük uyuşturucu baronlarının arasında yer alan Pablo Emilio Escobar Gaviria’nın hayatını konu eder. Ancak ilk 2 sezon Pablo Escobar’ın gerek hayatı gerekse uyuşturucu alanında kat ettiği yolu anlatırken 3. Sezonu tamamen Cali kartelini anlatır. İlk yayınını 28 Ağustos 2015’te gerçekleştiren Narcos, Netflix yapımıdır. Her bölümü yaklaşık 50 dakikalık periyotlarla yayınlanan dizi İmdb’de 8.8 puana sahiptir. Narcos dizisi 3. Sezonunun son bölümünü 1 Eylül 2017’de yayınlayarak sezon finali yapmıştır. 2017’den beri gerek küresel seyirciler gerekse dizi sektörünün merakla beklediği 4. sezonunu halen daha yayınlanmamıştır.

Narcos Dizisinin Konusu

Herkesin bildiği gibi Narcos dizisinin konusu Pablo Emilio Escobar Gaviria’nın (şu para yakan adam var ya hani o işte) hayatını konu ediyor. Pablo Escobar, Çiftçi bir babanın ve ev hanımı bir annenin oğludur. 1949 yılında Kolombiya’da yer alan Rionegro şehrinde dünya’ya gelen Pablo Escobar, çalışarak bir şeyleri elde edemeyeceğini anlamış, bunun için ilk önce Kolombiya tarihinde önemli yer tutan mezar taşlarını çalıp turistlere satmaya başlamıştır. Ardından kıvrak zekâsının bir ürünü olan etkili konuşmasını kullanarak karaborsa ve kaçakçılığa yeni bir boyut kazandırmıştır.

Ana karakterimiz Pablo 1970 yılında uyuşturucu üreten biriyle tanışır. Tanıştığı kişi uyuşturucu üretimi yapmak ve uyuşturucuyu Amerika borsasına sokmak için Pablo Escobar’a hatrı sayılır bir meblağ teklif eder. Tabii ki Walter White gibi Pablo’da parayı görünce uyuşturucu işine sıcak bakar ve işi kabul eder. Olaylar burada başlar. Hem Kolombiya hem de Amerika hükümeti Pablo Escobar’ın çeşitli şekillerde ülke içine soktuğu uyuşturucularının önünü kesebilmek için beraber çalışma fikrine kapılırlar.

İlgini çekebilir   I Am Not Okay with This Konusu
narcos konusu

Bunun için Amerika’da görev yapan Steve Murphy isimli Narkotik Ajanına Kolombiya’da görev emri verilir. Amacı ise Pablo Escobar’ı suçüstü yakalamaktır. Ancak Pablo Escobar kıvrak zekâsını kullanarak Amerika piyasasına inanılmaz şekilde uyuşturucu sokmaktadır. Kimsenin aklının alamadığı gibi polis tarafından da yakalanamamaktadır. Kısa zamanda çok büyük servete sahip olan Pablo Escobar, Hükümetin şüphelenmemesi için gerek bu paraların bir bölümünü toprağa gömüyor gerekse ortadan kaldırmak için yakıyordu (dolar yakmayı bu adam çıkarmış).

Escobar, küçüklüğünden beri Kolombiya’ya başkan olmak istiyordu. Bunun için uyuşturucudan elde ettiği parayı fakir Kolombiya halkına dağıtarak halkın gönlünde şöhret kazandı. Bu şöhret öyle boyutlara ulatı ki, halk’tan bir kesim Pablo Escobar lehine başkan sloganları atmaya başladı. İşte, hem Amerika uyuşturucu trafiğinin %85’ini elinde bulundurması hem de Kolombiya halkının desteğini arkasına alması Amerika Birleşik Devletlerini, Pablo Escobar konusunda iyice kızdıracaktı. ABD, ajanları vasıtasıyla her seferde Pablo Escobar’ı hapse atmak isteyecektir. Olaylar Bu çerçevede gelişmektedir. Bakalım, Pablo Escobar neler yapacak?

Narcos Dizi oyuncuları

narcos oyuncuları

Wagner Moura (Pablo Escobar)

Narcos Dizisi’nde belki de en göze çarpan oyuncu Pablo Escobar’a hayat veren Wagner Moura’dır. Gerek mimikleri gerekse ses tonuyla seyirciyi kendine bağlayan Brezilyalı Aktör, dizi de oscarlık performans sergilemektedir.

Pedro Pascal (Javier Pascal)

Pablo Escobar’ın en yakın arkadaşı ve ortağı olarak gördüğümüz Pedro Pascal, oyunculuğu ile büyük beğeni toplamaktadır.

İlgini çekebilir   The Good Place 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Boyd Halbrook (Steve Murphy)

Amerika’daki uyuşturucu trafiğini engellemek adına Amerika’dan Kolombiya’ya gönderilen Narkotik Ajanını canlandırmaktadır. Dizinin önemli bir detayı ilk bölümde göbekli gördüğümüz Murphy dizinin sonlarına doğru atletik bir vücuda sahip oluyor. Sebebi, uyuşturucu kartellerinin peşinden koşmasıdır (ya da sette güzel biriyle tanışmıştır kim bilir).

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Haziran 14, 2020
173 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi