Netflix İzlemeye Devam Et Bölümünü Silme

Benim gibi seçiciyseniz birçok dizinin ilk bölümünü izleyerek tekrar yüzüne bakmıyor olabilirsiniz. Netflix izlemeye devam et bölümünü silme işlemi tam bizlik.

Bu işlem sayesinde sadece içeriğin üstüne tıklayarak o içeriği ana sayfanızdan kaldırabilirsiniz. Ayrıca içeriğin kaldırılması, yapay zekayı o yapımı beğenmediğiniz hakkında uyararak önerilerini de değiştirecektir.

netflix-izlemeye-devam-et-bolumunu-silme
Netflix İzlemeye Devam Et Bölümünü Silme Ekranı

Bilgisayardan Netflix İzlemeye Devam Et Bölümünü Silme

1-) Öncelikle Netflix izlemeye devam et bölümünü silmek için Netflix’e tarayıcıdan giriş yapıp hesabınıza erişmeniz gerekiyor.
2-) Ardından işlemin yapılacağı profili seçerek Netflix anasayfasına gelin.
3-) Daha sonra sağ üstte profil resminize tıklayıp çıkan menüde Hesap bölümüne erişin.
4-) Çıkan sayfada Netflix hesabınızda oluşturduğunuz profiller gözükecektir. Bu profillerden hangisinin izlemeye devam et bölümünü silmek istiyorsanız o profilin sağında bulunan aşağı ok tuşuna tıklayın.
5-) Burada karşınıza izleme etkinliği adlı bir alan çıkacaktır. Bu alanın sağında bulunan Görüntüle tuşuna basarak ilerleyin.
6-) Son olarak çıkan sayfada Netflix’te en son izlediğiniz tüm içerikler gözükecektir. İsterseniz içerikleri tek tek gizleyebilir veya en altta bulunan Tüm İçerikleri Gizle seçeneğine tıklayarak tüm izlemeye devam et bölümünü silebilirsiniz.

Telefondan Netflix İzlemeye Devam Et Bölümünü Silme

Telefondan bu işlem çok daha kolay. Çünkü Netflix son güncellemelerinden biriyle telefondan bir tıkla devam et bölümünü silmenize imkan tanıyor. Nasıl mı?
1-) Netflix’e giriş yapın,
2-) Silmek istediğiniz içeriğe tıklayın,
3-) Bu satırdan kaldır seçeneğine tıklayın. Her şey bu kadar. Artık o içerik size önerilmeyecek.

İlgini çekebilir   Netflix İndirme Hatası

Ancak henüz güncelleme her telefona gelmiş değil. iPhone cihazlarda Haziran’dan itibaren kullanılabilir olacak. Henüz sizde bulunmuyorsa endişelenmenize gerek yok. En kısa sürede gelecektir.

Netflix’in böyle bir özelliği bu kadar süre bekletmesine bile şaşırdık kullanıcıları olarak. Ancak elimizden ne gelir 🙂 Artık izlemediğiniz dizi ve filmleri kütüphanenizden sildiğinize göre yenilerine yer açabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber sinema keyfi yapmak için Netflix Party eklentisini deneyebilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Muzaffer Bayraktar
Yazar
Ocak 3, 2021
95 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi