Netflix Küfür Sansürleme Nasıl Yapılır?

Sayfa İçerikleri

Netflix küfür sansürleme için birçok yöntem mevcuttur. Bu yazımızda Netflix’teki dizi ve filmlerdeki küfürlü konuşmaları hem ses olarak hem de altyazı olarak nasıl sansürleneceğini anlatacağız.

Netflix küfür sansürleme yapılamayacağı görüşünde olanlar da mevcuttur. Filmi veya diziyi izlemeden önce sahnelerde küfür olup olmadığını kontrol edebilmenizi sağlayan 3Wise adında bir web uygulaması mevcut. Bu uygulama sayesinde küfürleri izlemeden önce tespit edebilmenize olanak sağlar. Tam olarak kötü kelime ve küfürleri sansürlemese de iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Netflix Küfür Sansürleme İçin Eklenti Kullanmak

Netflix’te yetişkin içerik sansürü uygulayabilmeyi sağlayan eklentilerden en kullanışlı olanı Netflix profanity filter‘dir. Bu eklentiyi tarayıcınıza ekleyerek filtresine takılan küfürlü kelimeleri altyazıda “***” şeklinde gösterirken, küfürlü sesleri de kısarak duymamanızı sağlar. Filtreleme alt yazıya bağlı olarak çalıştığı için engellenecek kelimeleri sizin eklemeniz gerekir.

Ücretli olarak kullanıma sunulan eklentiler de mevcut. Bunlardan en önemlisi de VidAngel‘dir. Bu uygulama sayesinde cinsellik, şiddet ve küfür gibi kategorileri filtrelemek mümkün. Şiddetin gözüktüğü sahneleri, belirli sahneleri ve belirli kelimeleri filtreleyerek birçok yönden kaliteli bir hizmet sunuyor.

Netflix Küfür Sansür Kaldırma

Netflix küfür sansür kaldırma için VPN kullanabilirsiniz. Yurtdışı IP üzerinden izleyeceğiniz dizilerde küfürler sansürlenmez.

Kullanabileceğiniz en iyi VPN’leri öğrenmek için 2 Dakikada Netflix Sansür Kaldırma yazımıza göz atabilirsiniz.

Netflix Yetişkin İçerik Sansürü

Netflix’te Ebeveyn Kontrolleri sayesinde dizi ve filmler için yetişkin derecelendirmeleri kullanır. İzleyici bu işaretlere göre seçim yapmalıdır.

  • Yetişkin içerik sansürü ya Netflix tarafından ya da standartları belirleyen kuruluşlar tarafından belirlenir.
  • Netflix, yetişkinlik derecelerini şiddet, cinsellik, yetişkin dil, çıplaklık veya uyuşturucu madde kullanımı gibi yetişkinlere yönelik içeriğin sıklığına ve etkisine göre belirler.
  • Dizi ve film derecelendirmeleri dizinin veya filmin genel olgunluk düzeyini yansıtır.
  • Dizi ve film derecelendirmeleri ülkelere göre değişebilir.
İlgini çekebilir   Into The Night 2. Sezon Ne Zaman? 2. Sezon Oyuncular

Çocuklar için “Tüm İzleyici” ve “7+” gibi simgeler, gençler için “13+”, yetişkinler için “16+” ve “18+” işaretleri kullanılır.

Bir izleyici profilinin yetişkinlik derecesini belirlemek için Profil ve Ebeveyn Denetimleri ayarlarından bir profil seçin ve Görüntüleme Kısıtlamalarını seçin. Bu kısımdan izleyici profilinin yetişkinlik düzeyini seçebilir, istenmeyen içeriklerin izlenmesine engel olabilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Şükür
Yazar
Ağustos 8, 2021
990 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi