Netflix Tarayıcı Desteklemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Sayfa İçerikleri

Netflix tarayıcı desteklemiyor hatası TV, PC Mac veya mobil tarayıcılarda gerçekleşen hatalardan oluşur. Bu yazımızda Netflix tarayıcı desteklemiyor hatasının nedenlerini ve çözümünü açıklamaya çalışacağız.

Netflix’te dizi veya film izlerken bir hata mesajı almak olası bir şeydir. Netflix tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanmak bu hatayı almak için yeterlidir. Ayrıca, önbelleğe alınan dosyalardaki bozuk veriler tarayıcının düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu hata genellikle “m7121” olarak karşınıza çıkar.

Netflix Tarayıcı Desteklemiyor Hatası Neden Olur?

Netflix’i açtığınızda ekranın karardığını ve “Hata, bir şeyler ters gitti… beklenmeyen bir hata…” yazdığını görebilirsiniz. Bu Netflix hata kodlarından bir tanesidir. Bu hata kodlarının altında yatan sebepler şunlardır:

  • Tarayıcı desteklenmiyorsa veya HTML’nin en son sürümünü kullanmıyorsanız, Netflix video oynayıcıları çalışmayabilir.
  • Tarayıcı uzantıları Netflix ile çakışabilir. Aksi takdirde, tarayıcının kurulum dosyalarında eksikler olabilir.
  • Netflix Kullanım Koşulları, yalnızca çerezler ve önbellekle ilgili telif hakkı değerlendirmelerine dayanır. Buradaki tanımlama bilgileri veya önbellek bozulursa, Netflix ani hata mesajları gösterebilir.
  • Netflix sunucusu kapalıysa hata mesajı alabilirsiniz. Bu durum için çözüm mevcut değildir, sadece sunucuların açılmasını bekleyebilirsiniz.

Bu temel dört nedenden sonra bu sebeplerin çözümlerine geçebiliriz. Ancak devam etmeden önce, sorunsuz bir internet bağlantısı kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Ayrıca, aşağıdaki yöntemlerin hepsini uygulayabilmek için bilgisayarınıza yönetici olarak erişiminizin olması gerekir.

Ayrıca Netflix İçerik Oynatılamıyor Hatası ile karşılaşıyorsanız makalemize göz atabilirsiniz.

İlgini çekebilir   Netflix Düşük Kalite Sorunu - 3 Farklı Çözüm

Netflix Hata Kodu m7121 Çözümü

Netflix hata kodu m7121 çözümü için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Tarayıcı Gereksinimleri:

  • Google Chrome sürüm 64 veya üzeri. Mac OS X 10.10 veya üstü.
  • Windows 8.1’de Internet Explorer 11 veya üzeri.
  • Windows 10’da Microsoft Edge.
  • Mozilla Firefox sürüm 59 veya üzeri. Mac OS X 10.10 veya üstü.
  • Opera sürüm 47 veya üzeri. Mac OS X 10.10 veya üstü.
  • Mac OS X 10.10 veya üzeri Safari.

Sisteminizde bu tarayıcılardan herhangi birisi mevcut değilse, hemen temin etmeniz gerekir. Temel olarak bu tarayıcılardan birine sahip olduğunuzda, Netflix hata kodu m7121 çözülecektir. Daha gelişmiş çözümler için ayrıca şu adımları da takip edebilirsiniz.

Yöntem 1: Tarayıcı Uzantısını Devre Dışı Bırakın

Tarayıcı uzantıları, tarayıcıya işlevsellik katar fakat Netflix tarayıcı desteklemiyor hatasını almanıza da sebep oluyor olabilir. Uzantıları devre dışı bıraktıktan sonra Netflix’e girmeyi tekrar deneyin.

Yöntem 2: Tarayıcıyı Yenileyin

Tarayıcınızın son sürüme güncelleştirilmiş olmasına dikkat edin. Eski sürüme sahip tarayıcılar Netflix’in getirdiği güncellemelere ayak uyduramayıp Netflix hata kodu m7121 hatasını almanıza neden olabilir.

Yöntem 3: Tarayıcı Önbelleğini Temizleyin

Farklı tarayıcılar, önbelleği ve geçici dosyaları temizlemek için farklı yapılandırmalara sahip olabilir. Tarayıcınızın ayarlar kısmında önbelleği temizleyerek Netflix tarayıcı desteklemiyor hatasının önüne geçebilirsiniz.

Yöntem 4: Tarayıcıyı Yeniden Yükleyin

Netflix tarayıcı desteklemiyor hatasının diğer bir nedeni de tarayıcının kurulum dosyalarında eksikler in olması olabilir. Tarayıcının orijinal web sitesinden tarayıcıyı, bilgisayarınızdan bütün kurulum dosyalarını sildikten sonra yeniden indirmeniz hatanın çözülmesine yardımcı olabilir.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Şükür
Yazar
Ağustos 14, 2021
428 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi