Bir garip öğretmenin hikayesi: Öğretmen konusu

Sayfa İçerikleri

Türk dizilerinden ümidi kesmişken Mucize Doktor biraz iyi gelmişti. Şimdi ise yeni bir dizi ile karşınızdayım. Nedir bu Öğretmen konusu?

Benim içeriklerime daha önce baktıysanız fark edeceğiniz ilk şey Türk dizilerinin olmamasıdır. Bunun temel sebebi aşk olaylarının ilgimi çekmemesiydi ama bu dizinin konusu biraz çekti açıkçası.

Artık o kadar ilgimi çekmemeye başladı ki ön yargı ile yaklaşmaya başladım ama sosyal medyalarda çektiği ilgiden dolayı bir şans vermek istedim ve sonuç oldukça iyiydi aslında. Her ne kadar uyarlama olsa da alt yazı izlemekten içim bezmiş 🙂 Şimdi gelelim asıl konumuza,

Öğretmen Konusu

öğretmen oyuncuları

12-A sınıfında bir öğrencimiz (Rüya) koşu yarışmasına katılıyor. Türkiye yarışında birinci geldikten hakkında bir video yayınlanıyor. Video da Rüya ‘nın doping kullandığı gösteriliyor. Öğretmenimiz ise bu duruma sessiz kalmak istemiyor ve kimin yaptığını buluyor (Kimin olduğunu bizler bilmiyoruz).

Rüya ‘nın intihar etme sebebi olan videoyu sınıftan birinin yüklediğini öğrendiğinde son bir ders vermek için sınıftan içeriye giriyor ve öğrencileri rehin alıyor. Tabii ki başta her şey şaka gibi geliyor öğrencilere ama sonradan gerçekten rehine olduklarını anlıyorlar ve olaylar başlıyor. Öğretmenin nişanlısı var ve nişanlısı ile arasındaki bir olay da rehin almasını sağlıyor ama henüz iki bölümü yayınlandığı için ben de sebebini öğrenemedim.

Bu dizinin kaç bölüm süreceğini tam olarak bilmesek de sınırlı bir konu ile ileriye gidemeyecekleri için 10 bölümde bitecek söylentileri ortada dolaşıyor. Ama daha şimdiden ilk bölümü sadece Youtube üzerinden neredeyse 8 Milyon izlenmiş durumda. O yüzden bir şey demek zor.

İlgini çekebilir   Gerçek bir hikayeden alıntı: Narcos Konusu

Dizinin ilk bölümünü Youtube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsin.

Yazar Düşüncesi

Eğer daha önce LCDP izlediyseniz Öğretmen konusu hoşunuza gidecektir. Her ne kadar uyarlama olsa da Türkiye şartlarında belirli bir dakikaya ulaşmak için yapılan saçmalıklar mevcut. Aynı sahnenin iki kez tekrarlanması gibi.

Oyunculuk bakımından ise fena değil. Sınıfta aktif olarak rol alan 2-3 öğrenci var. Geriye kalan 26 öğrenci ise tamamen dekarasyon amacıyla koyulmuş ki bu da hoş gözükmüyor.

Özellikle öğrencilerin bağırdığı sahneler hoşuma gitmiyor çünkü aşırı kafa ağrıtıyor. Bir de bu sürekli olduğunda insan sıkılmıyor değil.

2. Sezon onaylandı

Virüsün çıkmasının ardından çekimlere ara verilmişti ama son gelen duyuru ile çekimlerin Mayıs ayında tekrar başlanacağı, 4 bölüm daha çekilerek sezon finaline gidileceği açıklandı. Bu kadar kısa bir hikayenin daha ne kadar devam ettirileceği ise hala konuşuluyor.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Mart 15, 2020
132 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi