Rick and Morty 4. Sezon 3. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 3. Bölüm İncelemesi tamamen beyin yakan bir anlatımla sizlerle. Yoksa değil mi? Yeni bölüme başlayalım (Bol Spoiler İçerir).

Konuya nereden başlasam bilmiyorum. 20 Dakikalık bir dizi de onlarca gönderme yapılmasına mı yoksa beyin hücrelerimin eriyip gidişine mi şaşırayım?

Rick and Morty güzel devam eden bir seri. Genelde açık şekilde senaryoyu işleyen animasyon; bu bölümdeki geriye dönüş sahneleri kullanarak insanların beynini eritmek için tüm yazarlarını seferber etmiş. Hayır böylesine bir bölüm yapıyorsunuz bir de ne ara Netflix ve Elon Musk ‘a gönderme yapma şansı buluyorsunuz? Bizim 2 saatlik diziler bu şekilde çekilse kim bilir neler olurdu.

Aslında başta her şey güzel ilerliyordu. Hırsızlara günlerini gösteren Rick ‘in yine muhteşem zekasını izliyorduk. Şimdi ise her ne kadar yaptığı makinelerin yarışlarını izlesek de son sahnesinde ki Morty ‘i etkileme kısmı ve makinelerin otomatik olarak patlaması yine onun zekasına bağlı.

Rick ‘in zekasından ve yazarların kafasının ne kadar iyi olduğundan konuştuğumuza göre sıradaki konumuz diziye katılan eski bir dostumuz.

Rick-And-Morty-Karakteri

Kendisini 3. Sezonda ki parazit bölümünde görmüş olduğum karakteri bu kadar özel yapan şey ise arkasındaki teori. Belki okumuşsunuzdur bilmiyorum fakat teoriye göre Rick başka bir evrende kendi Morty ‘sini kaybediyor ve yeni bir evrene geçiyor. O yüzden bu karakterimizi bir bölümde 20 senelik arkadaşı gibi görüyor. Teoriyi okumadıysanız bu çıkarımı intro da yer alan Morty ‘nin kurbağalara yem olma kısmına bakarak çıkarmışlar.

İlgini çekebilir   Dünyaya bakış açınızı değiştirecek bilim kurgu filmleri

Rick and Morty 4. Sezon 3. Bölüm Hakkında ki Düşüncelerim

Gayet başarılı bir bölümdü. Bu sezon yalnızda 6 bölüm yayınlayacak olmalarını unutturuyor. Bölümde yazarlar kafayı patlatmış olsa da bence çizerler çok rahat etmiş çünkü sürekli önceki sahnelerden kesitler paylaşmışlar 🙂

Bölüm hakkında ki düşüncelerini sen de yorum kısmından bizimle paylaşabilirsin!

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Kasım 26, 2019
386 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi