Sosyal Ağ (The Social Network) Konusu, İzlenir mi?

Sayfa İçerikleri

Sosyal Ağ konusu neredeyse herkes tarafından kullanılan, oldukça yaygın olan Facebook’un kuruluşunun temellerini anlatmakta.

Sosyal Ağ Konusu

Mark adında bir üniversite öğrencisi çok başarılı bir bilgisayar programcısıdır. Zamanında yaptığı MP3 çalar yazılımına büyük şirketten bile talip çıkmış. Yaşadığı dönemin verdiği zorluğu ele alırsak yaptığı işlem azımsanamayacak kadar iyi. Mark aynı zamanda bir bloggerlık (Site içerisinde anılarını, haberleri veya bilgi amaçları paylaşmak bknz: teknodizi) yapan birisidir. Zamanın birinde bu Mark isimli genç, kız arkadaşı tarafından terk ediliyor. Daha sonra bununla ilgili düşüncelerini blog sitesinde paylaşıyor.

Mark bir süre sonra Harvard Üniversitesine sızar ve buradaki kızlara dair bazı bilgileri ele geçirir. Daha sonra bir arkadaşının desteğiyle bir site yapar. Bu sitenin amacı Harvard Üniversitesi öğrencileri olan kızların fotoğraflarını karşılaştırıp, hangisinin daha güzel olduğunu bulmaktır. Bir gecede inanılmaz derecede erişim alan bu site herkesin dikkatini çeker adeta. Öylesine dikkat çekmektedir ki başka üniversiteler de bu duruma katılmaya başlar (Artık ne kadar büyüyorsa bu site).

Site büyüyor ve şuan herkesin kullandığı en büyük sosyal medyalardan biri olan Facebook ‘a dönüşüyor. Mark, böylece zamanındaki hatta uzunca bir süre en genç milyarder olma ünvanını taşımaya hak kazanıyor. Peki ya bizce bu film izlenir mi?

Sosyal Ağ Konusu güzele benziyor? Peki izlenir mi?

Sosyal Ağ2

Evet, bu film izlenir. Koskoca Facebook şirketinin nasıl kurulduğunu anlatıyor izlenmez mi?. Zorlukların üstesinden gelen Mark ‘ın her hamlesini izlediğinizde hayata bakış açınız değişebilir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler diliyorum.

İlgini çekebilir   Netflix'e Gelecek Yeni Yapımlar, 2021 Ağustos Yeni Diziler ve Filmler

Meraklılara detaylar

  • IMDB: 7,7
  • Konu: Biyografi, Drama
  • Yapım Yılı: 2010

Daha fazla detay için IMDB sitesini ziyaret edebilirsin.

Bazı Oyuncular

Jesse Eisenberg => Mark Zuckerberg
Andrew Garfield => Eduardo Saverin
Justin Timberlake => Sean Parker
Aaron Sorkin => Ad Executive

Sosyal Ağ konusu hoşuna gitmedi mi? İstersen buraya tıklayarak The 100 Konusuna gidebilirsin 🙂

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Simge Taşarslan
Yazar
Ocak 22, 2020
254 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi