Zaman kaybı – The Platform Konusu

Sayfa İçerikleri

The Platform konusu başlarda oldukça ilgimi çekse de izledikten sonra pişman olduğum yapımlardan biridir. Fragmana göre izlememek lazım bazen.

Bu sitede ilk önermediğim film bu olacak sanırım. Öncelikle söyleyeyim; Film kötüdür, vaktinizi çöpe atmayın, berbat ötesi demiyorum. Ama buna ayıracağınız vakitte daha iyi yapımları keşfedebilirsiniz.

Filmin genel olarak konusu insanları ve yönetim biçimini eleştirmektedir. Tüm film boyunca gerçekleri nasıl yansıttığını görebilirsiniz. En iyisi konuya geçeyim ben, detaylı bilgi veremiyorum çünkü.

The Platform Konusu

İnsanlar oldukça yüksek katlı, delikli bir gökdelenin içerisinde kalıyorlar. Bazıları ceza almak için gelirken; bazıları ödül kazanmak için giriyor.

Gökdelenin kaç katlı olduğunu ise kimse bilmiyor. Her katta 2 kişi bulunuyor. Her ay bu kişilerin katları değiştiriliyor. Kat sayısının önemi ise yiyecek sıkıntısı ile başlıyor. İlk kattan en alta kadar en iyi yemeklerle dolu bir asansör iniyor. İlk katta olan insanlar o ay aç kalmıyor fakat alt kattakiler kendilerine yemek gelmediği için aç kalıyor. Bu açlık bir süre sonra insanların birbirlerini öldürmesine sebep olabiliyor.

Sosyal mesajlar ise araya çok iyi sıkıştırılmış. Ana karakterimiz üst kattakiler ile iletişim kurmaya çalışınca kimse önemsemiyor ama alt kattakileri tehdit edebildiği için sözünü dinletebiliyor (Yemeği pisletmek ve benzeri). Film aileyle izlenmeye hiç uygun değil. The Platform ‘da birbirini öldüren insanlar, işkenceler ve burada anlatırsam sitemin kapanacağı türlü türlü mide bulandıran sahneler mevcut.

İlgini çekebilir   Bir haftada bitirebileceğiniz en iyi mini dizi önerileri

Sosyal medyada sonuyla ilgili bir sürü görüş var. Bu filmi illa izlemek istiyorum derseniz o görüşleri okuyabilirsiniz. En azından finalin o saçmalığını biraz olsun yumuşatıyorlar (Öyle böyle saçma değil final).

Meraklısında detaylar

  • IMDB: 7 (31 Bin kişi tarafından oylandı)
  • TD (Teknodizi) Puanı: 6
  • Yapım Yılı: 2019

The Platform Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=UixdJ1nkiKA
Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Mart 28, 2020
269 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi