Teknodizi

Zombilerin efsanevi dünyası: Z Nation Konusu

Z Nation Konusu zombilere bakış açınızı değiştirecek cinsten. Klasik zombi dizilerinden birçok farkı bulunuyor. Çok merak ettirmeden konuya geçelim mi?

İlk birkaç bölümü izlediğinizde karakterleri tanıdığınız için pek bir şey anlayamamış olabilirsiniz fakat ondan sonra o kadar garip olaylar yaşanıyor ki bir oturuşta diziyi bitiriyorsunuz.

Daha fazla anlatmak isterdim ama her sezon farklı olaylar yaşandığı için burada ne yazarsam spoiler olacak o yüzden karakterlere geçelim.

Dizimiz genel olarak 4-5 karakterin etrafında dönüyor. O karakterler ise şu şekilde;

Ana karakterlerimiz bu kadar. Her dizi gibi sezonlarda oyuncular girip çıkıyor tabii ki fakat her yardımcı oyuncuyu sayacak olsaydık diziyi tanıtamazdık 🙂

Z Nation Konusu ve Detayları

Karakterleri tanıttığımıza göre aklınızda dizi biraz oluşmuş olmalı. Dizinin başından sonuna kadar Murphy ‘nin kanını ilaca çevirebilecekleri bir yer arıyorlar fakat zombi salgınında bunu bulmak epey zor. Tam bir tesis bulup dünyanın diğer köşesine gidiyorlar sonra bir bakıyorlar ki yıllar önce boşaltılmış. Diğer tesise gitmek için yola çıkıyorlar ve yolda yaşadıklarını bizler izliyoruz. Salgın olduğu için bazen arabalar bulunmuyor, bazen yollar kapalı oluyor ve bazen benzinleri bitiyor. Kısaca yol çooook uzun sürüyor. Unutmadan söyleyelim, bu dizinin introsu en sevdiğim introlardan biri.

Bu konu muhtemelen ilgini çekmiştir ama yine de beğenmezsen diye bir dizi önerimiz daha var. Dünyanın en iyi zombi dizisi; iZombie Konusunu buraya tıklayarak okuyabilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: Yıldız: ]
Exit mobile version