Bilgisayar konulu en iyi 4 film / dizi

Sayfa İçerikleri

Bilgisayar hayatımıza girdiğinden sinema sektörüne katılan hacker konulu en iyi filmleri ve dizileri bu listemizde sıraladık.

1-) MR.ROBOT

Mr.-Robot

Elliot, çocukluğunda geçirdiği travmalar ve kullandığı ilaçlar yüzünden psikolojik sıkıntılar çekmektedir. Gündüzleri bir siber güvenlik uzmanı, geceleri ise bir bilgisayar korsanı olan Elliot, işini her daim iyi yapmaya çalışıyor. Bir süre sonra bir grup bilgisayar korsanı, Elliot’un çalıştığı şirkete saldırı yapar ve Elliot’un hayatı tamamen değişir.

2-) Bilgisayar Korsanı (Hacker)

Hacker-Filmi

Küçüklüğünden beri en iyi arkadaşı bilgisayar olan genc Alex, zamanla para kazanarak biriktirmiştir. Bir gün annesinin çalıştığı banka annesini işten kovmuştur. Maddi zorluklar çeken ailesine Alex, biriktirdiği parayı vermiştir. Ancak Alex’in tekrar para biriktirmesi gerekir ve Alex artık bankalardan nefret ediyordur.

3-) Ben kimim? (Who am I?)

Ben-kimim

Bilgisayar dehası olan Benjamin, tüm dünyaya adını duyurmak ister. Yer altı bir bilgisayar korsanı grubu, Benjamin’i aralarına davet eder. Benjamin bu teklifi kabul eder ama başına gelecek tehlikeli durumlardan habersizdir.

4-) Snowden

Snowden

Hikayesini yaşanmış bir olaydan alan Snowden filmi, Edward Snowden isimli gizli bir devlet görevlisi anlatılmaktadır. Bir gün hükumetin gizli bir şekilde bir kanunu meclisten geçirerek kişilerin özel belgeleri olan e-posta, cep telefonu mesajları, bilgisayar verileri ve hatta kredi kartı bilgilerine kadar tüm bilgilerini kopyaladığını öğrenir ve bunu basına sızdırır. Sızıntının kaynağının Snowden olduğu anlaşılır.

İlgini çekebilir   İzleyen pişman izlemeyen bin pişman: Netflix dizi önerileri

Listedekiler senin için yeterli değil mi? O zaman Facebook ‘un kuruluşunu anlatan Sosyal Ağ filminin konusuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Senin bu listede görmek istediğin daha iyi bilgisayar konulu film ve diziler var mı?

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Aralık 30, 2019
718 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi