Dünyaya bakış açınızı değiştirecek bilim kurgu filmleri

Sayfa İçerikleri

Bilim kurgu filmleri içerisinde öylesine gariplikler barındırıyor ki bazen dünya da gerçekten bunlar olabilir mi diye düşünüyor insan.

Bilim kurgu filmi dendiğinde ilk akla gelen tabii ki gelecek, robotlar ve insanların kavgası, büyük binalar oluyor. Bilim kurgu türünü seviyorsanız ve daha önce diziye hiç şans vermemişseniz size Rick And Morty dizisini önerebilirim. Fazla uzatmadan listeye geçelim 🙂

TAU

IMDB: 5,8

Yapım Yılı: 2018

Bir adam yapay zekayı eğitmeye çalışmaktadır. En iyi öğrenmeyi sağlamak amacıyla dünyada neredeyse hiç önemsenmeyen insanları kaçırarak beyin fonksiyonlarını inceler. Kaçırılan karakterlerimiz her yeri teknoloji ile dolu ve yapay zekanın yönettiği bir evden çıkabilecek mi?

Başlat: Ready Player One

IMDB: 7,5

Yapım Yılı: 2018

İnsanlar gerçek dünyada yaşamaktan bunalıp hayatlarını tamamen sanal dünyada geçiriyorlar. Gözlerine taktıkları VR gözlükler ve yürüme bandı sayesinde tüm hareketleri oyuna aktarılıyor. Bir gün oyunu yaratan kişi ölüyor ve oyunculara 3 tane sürpriz yumurta bırakıyor(Oyun içi saklanan anahtarlar) 3 Anahtarı bulan kişi oyunun yeni sahibi olacak.

Yarının Sınırında

IMDB: 7,9

Yapım Yılı: 2014

Uzaylılarla savaşan askerlerden bir tanesi tam ölürken uzaylı DNA ‘sı kapmıştır. Anlamadığı sebeplerden ötürü öldükçe günü tekrarlaması üzerine daha önce böyle bir durumu yaşayan kadın ile tanışır. Kendinin kazandığı bu özellik uzaylılara karşı savaşan insanları zafere götürecek mi?

Siyah Giyen Adamlar

IMDB: 7,3

Yapım Yılı: 1997

Dünya dışı canlıların dünyada ki etkinliklerini izleyen bir merkezde iki ajanımızın yaşadığı olayları ve dünyayı nasıl kurtardıklarını anlatan bir seri.

İlgini çekebilir   Bir haftada bitirebileceğiniz en iyi mini dizi önerileri

Yaşam Şifresi

IMDB: 7,5

Yapım Yılı: 2011

Ölmek üzere olan bir adamın sadece beyini çalışmaktadır. Bir grup insan bu adamı geçmişe göndererek tren kazasının neden olduğunu bulmasını istemektedir. Peki ya bu adam trendeki kazayı engelleyebilecek midir?

Bilim Kurgu Filmleri Hakkındaki Görüşüm

İnsanın hayal gücünü geliştirirken vakit geçirebilecek iyi bir aktivitedir. Yukarıda filmlerin her birini bizzat kendim izlediğimden hepsini öneriyorum. Daha detaylı bir liste istiyorsanız buraya tıklayarak IMDB ‘nin özel olarak yaptığı bilim kurgu filmleri listesine ulaşabilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Kasım 20, 2019
292 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi