Forever Dizi Konusu – Ölümsüzlüğü Bulduk Galiba

Sayfa İçerikleri

Dünya da herkes ölümsüzlüğü arıyor fakat Forever dizi konusu ise tamamen farklı bir şekilde işlenmiş. Ölümsüzlüğü lanet olarak gören bir adamı izliyoruz.

Forever-dizisi
  • IMDB Puanı: 8,3
  • Yapım Yılı: 2014
  • Durum: Bitti

İlk sezon üzerine yapımcı tarafından maalesef iptal edildi. Hayatı boyunca bir şey yapamayıp da öldükten sonra değerlenen sanatçıların yapımları gibi oldu. Çıkış senesi olan 2014 yılında çok fazla değer göremedi ama 2017 – 2018 de patlama yaşadı. Ülkemizde çoğu kişi hala bu dizinin adını bile duymadı.

Forever Dizi Konusu

Forever konusu genel olarak bilim kurgu ve dedektiflik arasında gidip geliyor. İnsan bedeninin sırlarını çözmeye çalışan Doktorumuz Henry meslek olarak adli tabipliği seçmiştir. Bu sayede ölen insanların bedenleri ve kendi bedeni arasında ki farkı bulabilecektir. Dilerseniz bir de dizinin karakterlerine göz atalım;

Forever Dizisi Oyuncuları

Doktor Henry: Ölmeyen baş rol kahramanımız olan Henry oldukça akıllıdır. Bu yapımı izlediğinizde Sherlock dizisi ile arasındaki benzerliği ilk bölümden fark edeceksiniz. Tek farkı Sherlock kendi beynini Hafıza Sarayı metodu sayesinde yüksek kapasitede kullanmaya çalışırken, Henry yüzyıllardır biriken tecrübesini kullanıyor.

Dedektif Jo: Biraz toplama gibi olmuş diyebilirsiniz fakat bu karakterimiz de aslında Lucifer dizisindeki Chloe karakterine benziyor. Doktor Henry ‘i kendi maceralarında yardım etmek için götürürken canı pahasına onu korumaya çalışıyor (Ölümsüz olduğunu bilse kalkan gibi kullanır ama işte).

İlgini çekebilir   I Am Not Okay with This Konusu

Abe: Aslında Abe, Henry ‘nin oğlu fakat başka insanların bunu kaldıramayacaklarını bildiklerinden tam tersini göstererek Abe ‘i Henry ‘nin babası olarak tanıtıyorlar. Eski eşyaları topladığı ve satış yaptığı bir dükkanı var. Dizide bazen eğlenceli bazen ise insanları düşündürecek büyük rolleri bulunuyor.

Lucas: Adli tabip olan Henry ‘nin yardımcısı. Aslında oldukça saf ve heyecanlı bir genç. Kendine Henry ‘i öğretmen olarak belirlemiş. Kendisini sürekli onunla rekabet içinde buluyor ama maalesef sürekli kaybeden tarafta kalmaya mahkum.

Forever Dizi Konusu Hakkında Düşüncelerim

Senaryo gerçekten güzeldi. Böylesine bir konuyu belki de 3-4 sezon daha oynatabilirlerdi ama işte karar ne yapacaksın 🙁 İlk sezonu izlediğinizde aklınızda kalan sorular bulunduysa Forever İkinci Sezon Olsaydı yazımızı okuyarak yazarın sonraki sezonda neler olacağını açıkladığı röportaja gidebilirsiniz. Biraz da olsa dizinin açtığı boşluğu giderecektir.

Forever Dizisi Kaç Sezon?

Forever dizisi toplamda 1 sezon sürüyor. Ancak 22 bölüm olduğu için gayet yeterli.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Kasım 21, 2019
1.336 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi