Harika bir macera: Arrow Konusu

Bu yazı; Arrow konusu ve karakterler tanıtımlarını içermektedir. Hali hazırda izlediğiniz bir diziyse sitemizde bölüm incelemelerini bulabilirsiniz.

Öncelikle dizinin genel bilgileri ile başlayalım;

  • IMDB: 7,6
  • Yapım Yılı: 2012
  • Ortalama Bölüm Dakikası: 42
  • Sezon Sayısı: 8
  • Durum: Devam Ediyor (Bu sezon ile final yapacak)

Dizi 8. Sezon ile final verilmesine rağmen gayet akıcı ve şaşırtan senaryosu ile ilerlemiştir(Arka Sokaklar Mübarek). Ana konumuza baktığımızda çapkın Oliver sevgilisi ile babasının yat gezisindeyken, yatın büyük bir kazayla karşılaşması sonucunda Lian-Yu adasına düşer.

Uzun bir süre ailesi tarafından haber alınamaması sonucunda Oliver ‘ın öldüğü ilan edilmiştir. 5 Yıl sonra ise geri dönen ana karakterimizin eski karakteri ile yeni karakteri arasında dağlar kadar fark vardır. Her gece içen, kızlarla gezen kişi gitmiş; dövüş becerileri gelişmiş, oldukça ciddi ve suçla savaşmaya yemin etmiş bir adam gelmiştir.

Oliver döndüğünde onu karşılayacak 4 kişi var.

Annesi: Çocukları için her şeyi yapabilecek bir kadın.

Kız Kardeşi Thea: Henüz 10 yaşlarındayken abisini ve babasının öldüğünü düşünen, mutluluğu unutan sıradan bir kız(Diziyi izlerken büyümesini izleyince insan bi garip oluyor).

En Yakın Arkadaşı Tommy: Hayatınızda öl deseniz ölecek bir arkadaş türü düşünün. İşte o da tam olarak böyle bir arkadaş.

Eski Sevgilisi Laurel: Maalesef eski sevgilisi Oliver ‘dan nefret ediyor çünkü; Oliver ‘ın yat gezisine çıktığı sevgilisi, Laurel ‘in kız kardeşiydi.

İlgini çekebilir   La Casa De Tokyo Konusu ve Oyuncuları

Arrow Fragman

Yazarın Düşüncesi: Arrow Konusu

Üstte de belirttiğim gibi oldukça iyi ilerleyen bir senaryoya sahip. Orijinal konusu şehrini kötülüklerden arındırmaya çalışan bir adam olsa da Flash, Super Girl ve Legends Of Tomorrow ile ortak bölümler çektiği için konusu biraz bilim kurguya kaymıştır. O zaman bu yazıya şununla son veriyorum: YOU HAVE FAILED THIS CITY

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Enes İbrahim Aydeniz
Yazar
Aralık 1, 2019
143 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi