Netflix Ortak Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Netflix ortak hesap açmaya, hesabın aynı anda birden fazla cihazda kullanılmasına izin verir. Bu yazımızda “Netflix ortak hesap açma nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlıyoruz.

Netflix Ortak Hesap Nasıl Açılır?

Netflix’in sunduğu, aylık olarak değiştirilebilen veya iptal edilebilen farklı ücretlendirmeler mevcut. Aşağıdaki resimden fiyatları kontrol edebilirsiniz.

Netflix Türkiye Ücretlendirmesi

Netflix’in açıklamasında olduğu gibi özel planda aynı anda 4 farklı cihazdan içerik izlenebilir. Standart planda bu sayı 2 farklı cihaz iken temel planda sadece 1 cihazdır. Netflix ortak hesap açmak isteyenlerin bu planlara göre tercih yapması gerekir.

  • Mevcut Netflix hesabını paylaşmak için, arkadaşınıza giriş bilgilerinizi (e-posta ve şifre) vermeniz gerekir.
  • Bilgilerinizi vermek istemiyorsanız, arkadaşınızın veya aile üyenizin cihazında Netflix hesabınızla giriş yapmalısınız. Erişim verileri daha sonra cihaza kaydedilir ve tekrar girilmesi istenmez.
  • Her kullanıcı kendi profilini oluşturmalıdır, böylece sonrasında diğerlerinin seçtiği dizi veya filmlerle karşılaşmak zorunda kalmaz.
  • Kişisel profil oluşturmak için Netflix’te “Hesap” sekmesine gidin ve “Profilim” kısmında “Profilleri Yönet” seçeneğini seçin. Karışıklığı önlemek için profillere farklı adlar verilebilir.

Ayrıca Netflix Chrome Karşılıklı İzleme, Netflix Party Nasıl Yapılır? yazımıza göz atarak arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirme yöntemini öğrenebilirsiniz.

Netflix Ortak Hesap Kullanımı Yasal Mı?

Netflix Kullanım Koşulları, bir hesabın paylaşılmasına yalnızca özel amaçlarla izin verir. Aynı evde oldukları sürece diğer aile üyeleriyle hesabın paylaşılmasında bir mahsur yoktur.

Netflix hesabının arkadaşlar arasında paylaşılması platformun kullanım koşullarını resmen ihlal eder. Ancak avukatlar, koşullarda belirtilen açıklamaların her zaman kullanıcı lehine olduğu kanaatinde. Şu ana kadar Netflix kullanıcı hesaplarının bloke edildiği veya kullanıcılar hakkında hukuki işlem uygulandığı hakkında bilinen bir vaka mevcut değil.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
İlgini çekebilir   Eski Android Telefonlar İçin Netflix Apk
Şükür
Yazar
Ağustos 17, 2021
357 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi