Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi

Sayfa İçerikleri

Netflix mini dizi önerileri yazımızda, normal dizilerden önemli ölçüde kısa süren ve beğenilen mini dizileri bir araya getiriyoruz.

Platformda popüler olan Netflix mini dizi önerileri, kısa sürmesi ve kolaylıkla boş zamanlarda izlenebilmesiyle öne çıkmış durumda. Mini dizilerde konu çabucak işlenir ve dizideki heyecan baştan sona devam eder.

Özellikle yeni çıkan ve başarılı mini dizileri, Netflix mini dizi önerileri listemizde bulabileceksiniz. Listede her başlığın altında mini dizinin fragmanını bulabilirsiniz. Bu sayede dizinin konusu ve genel akışı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1- The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit Fragmanı

The Queen’s Gambit Netflix’te önemli ölçüde başarılı oldu ve mini dizi listemizde yer alıyor. Dizi 1950’lerde Kentucky şehrinde geçiyor. Elizabeth bir yetimhanede büyürken satranç oynamaya olan tutkusunu keşfeder ve o zamanda erkeklerin popüler olduğu satranç alanında kadınların gücünü göstermeyi amaçlar. Bu dizi ilaç ve alkol sorunları da bulunan başrolümüzün macerasını anlatıyor.

2- Çernobil 1986

Çernobil 1986 Fragmanı

Hiç şüphesiz dünyanın en iyi dizilerinden biri olarak tarihe geçen Çernobil 1986, Game of Thrones’tan bile daha iyi reytinge sahip. Dizi, 26 Nisan 1986’daki Çernobil reaktör paylamasını konu alır. Felaketin örtbas edilmesi ve çok geç harekete geçildiği ile ilgili bazı soruları ele alıyor. Seçkin oyuncuların yer aldığı mükemmel mini dizi, Altın Küre ve Emmy Ödülleri’ne de layık görülmüştür. Netflix mini dizi önerileri listemize aldığımız bu diziyi ölmeden önce izlenmesi gereken dizilerden düşünebilirsiniz.

İlgini çekebilir   Sitcom dizilerinin en iyilerinden; HIMYM Konusu

3- Bodyguard

Bodyguard Fragmanı

David Budd Bodyguard dizisinde İngiltere’nin en iyi korumasıdır. Bu nedenle, İngiliz İçişleri Bakanı Julia Montague’yi korumak için görevlendirilir. Bodyguard mini dizisi son derece aksiyonlu, heyecan verici, hızlı tempolu ve sonuna kadar tahmin edilmesi güçtür.

4- Unbelievable

Unbelievable Fragmanı

Unbelievable dizisinde Marie Adler 2008 yılında tecavüze uğradığını iddia eder. Bütün deliller aleyhinedir ve olayı inceleyen müfettişler de saygısızdır. Sonunda yalancılık la da suçlanır. Başka bir dedektif olan Karen Duvall üç yıl sonra başka bir tecavüz vakasını araştırdığında, benzerlikler göze çarpar ve durum netleşir. Netflix mini dizi önerileri dizi listemizde yerini alan dram dizisi farklı bir tarzla etkili ve başarılı bir yapım.

5- When They See Us

When They See Us Fragmanı

When They See Us mini dizisi, gerçek hayata dayanan bir başka harika Netflix dizisidir. Netflix mini dizi önerileri listemizde yer almayı hakeden dizi, Central Park Five’ın gerçek hikayesinden bahseder. Beş masum genç, Central Park’ta birine tecavüz etmekle suçlanır. Irkçılığın ne kadar net olduğu bir ortamı işleyen dizi bazen dayanılmaz sahnelere de sahip.

Ayrıca Netflix’teki En İyi Bilim Kurgu Dizileri, 8 Dizi Önerisi yazımıza da göz atabilirsiniz.

6- Unorthodox

Unorthodox Fragmanı

Unorthodox mini dizisi, henüz izlememiş olanların acilen izlemesi gereken bir dizi. Emmy ve Alman Film Ödülü’ne layık görülen dizide gerçek bir hikaye işleniyor. Esther Shapiro, New York’un yahudi mahallesinde büyür, ancak görücü usulüyle evlendikten sonra bu durum ona fazla gelir ve Berlin’e kaçar.

İlgini çekebilir   Her suya güven olmaz! The Rain konusu

7- Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Madam C.J. Walker Fragmanı

Self Made adlı mini dizi, Afrika kökenli Amerikalı bir kadın ve çamaşırcı olan Sarah Breedlove hakkındadır. Kendi saç ürünleriyle, beyaz erkeklerin egemen olduğu bir dünyada ilk kadın olduğunu iddia eder. Kendisine Madam CJ Walker denir ve ABD’de kendi kendine milyoner olur.

Netflix Mini Dizi Önerileri Ekstra: Godless

Godless Fragmanı

Goddless mini dizisi Neo-Western kategorisindedir. Dizi, eski ortağı ve şimdiki düşmanı Roy’u avlamayı amaçlayan tehlikeli kanun kaçağı Frank hakkındadır. Ancak Roy, gizemli La Belle şehrinde Alice ile barınak bulur ve bir maden faciasından sonra şehirde neredeyse sadece kadınlar yaşamaktadır. Frank, La Belle’ye giden yolu takip eder ancak kadınlar kadınlar kendilerini savunmaktan korkmamaktadırlar.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Şükür
Yazar
Ağustos 9, 2021
108 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Videolar
Fırtına Anı Konusu ve Oyuncuları
X men Dark Phoenix Konusu Nedir?
The Boys 3. Sezon Ne Zaman?
Netflix Mini Dizi Önerileri, Kısa ve Kaliteli 8 Dizi